HBB Yenilikçi Tarım Projelerine Önem Veriyor HBB, TARIM ÇALIŞTAYI’NDAKİ YERİNİ ALDI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HBB Yenilikçi Tarım Projelerine Önem Veriyor HBB, TARIM ÇALIŞTAYI’NDAKİ YERİNİ ALDI

Bu haber 25 Mart 2022 - 13:12 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi tarım politikalarına, kırsal kalkınma projelerine ve çözüm önerilerine verdiği önemi her alanda hissettiriyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyessi (ABB) ev sahipliğinde 17- 18 Mart tarihlerinde yapılan “Tarım Çalıştayı”na katıldı.

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin Tarım ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlarının hazır bulunduğu çalıştaya HBB adına Mahir Çiçek katılım gösterdi.

Tarım ve gıda sektörüne yönelik yapılan destekler; yatırım ve üretimde altyapı sistemleri, ortak tarım projelerinin planlanması gibi birçok başlığın masaya yatırıldığı toplantıda gelecek tarım politikaları ve çözüm önerileri de konuşuldu.

Çalıştayda, üretime verilen destek kriterleri, örnek ve ortak tarım projelerinin planlanması, halk marketlerde entegrasyon çalışması, düzenlenen sanatsal fuar ve toplantı gibi yapılacak projeler değerlendirildi.

Belediyelerin bulunduğu bölgelerde tarım hizmetlerinin sonucu ölçecek metotların ne olması ve nasıl yapılması gerektiği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Haber Merkezi