ÜST REKLAM

logo

reklam
25 Şubat 2017

HBB ŞEHİR TİYATROSU SAMANDAĞ’DA

 

Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı HBB Şehir Tiyatrosu, dün ilçemizdeki Kültür Merkezinde ”Şarkıyla Sallanan Salıncak” adlı oyununu sergiledi.

Ahmet Önel’in yazdığı, Sertaç Demir’in yönettiği oyun, 700’den fazla öğrenci ile buluşurken, yönetmen Demir sergiledikleri oyunun her ay periyodik olarak ilçemizde sergileneceğini ifade etti.

Ücretsiz olarak sergilenen oyuna katılan 700’den fazla ilkokul öğrencisi, sergilenen oyundan büyük keyif alırken, öğrencilerden çoğu her ay bu tiyatroya katılacaklarını söylediler.

Tiyatro yetkilileri bütün ilçelere yetişmeye çalıştıklarını ancak salon yetersizliğinden dolayı gidemedikleri yerlerin de olduğunu söylediler.

DR.ÇELİK VE ELATAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Kendilerine Samandağ Kültür Merkezi’nin kapılarını açan Samandağ Kaymakamı Dr.Cahit Çelik’e, Kültür Merkezi Müdürü Murat Elataş’a ve teknik ekibine teşekkür eden tiyatro ekibi, öte yandan önümüzdeki Mart ayının 17’sinde yine Samandağ Kültür Merkezi’nde okul öncesi çocuklara yönelik ”Bremen Mızıkacıları” isimli oyunu sergileyeceklerini, Samandağ halkından bütün çocuklarını getirmelerini ve oyunun yine ücretsiz olduğunu ifade ettiler.

Haber-foto:Nazlı hüzmeli

Share
618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?