HBB, HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HBB, HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Bu haber 18 Mart 2022 - 16:14 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Yayladağı Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygun şartların sağlanmadığı gerekçesiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonundan gazetemiz haber merkezine yollanan açıklamada, “elimize ulaşan ve sosyal medyadan da ulaştığımız görüntüler içler acısıdır. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin “İl genelindeki sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların bakımlarının sağlıklı ve güvenilir alanlarda yapılması için kalite standartlarını her geçen gün ileri taşıyan HBB, Yayladağı’ndaki 20 bin 936 metrekarelik alanı teslim aldı. ”şeklindeki kamuoyuna haberler aracılığıyla duyurarak Yayladağı yolu üzerinde yeni Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini inşa etmişlerdir. Fakat hala 5199 Sayılı Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği madde 22-23-24 deki şartlara uyulmadan en önemlisi de HAYVAN BAKICISI bulundurulması zorunluluğuna aykırı davranılarak STK’ ların da Hatay Büyükşehir Belediyesinin Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı ile personel bulundurulması ve Yayladağı’nda yeni inşa edilen Bakımevinin gerekli koşulları bulundurulması hususunda görüşmeler yapılmış ve de Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından gerekli cezai yaptırımlar uygulanmış olsa da aradan geçen birkaç gün içerisinde tehlikeli ırklar arasında birbirlerini parçalarcasına saldırı görüntüleri elimize ulaşmıştır. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgiler hakkında Görevi kötüye kullanma ve 5199 sayılı muhalefetten ötürü yasal süreci başlatacağımızı kamuoyuna saygıyla buradan duyurmaktayız” dendi.

Haber – Foto: Rizan Sağaltıcı