HBB ADAYI GÜLER'DEN, İLÇEMİZE ZİYARET - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HBB ADAYI GÜLER’DEN, İLÇEMİZE ZİYARET

Bu haber 04 Ocak 2019 - 9:53 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Ak Parti Hatay Büyükşehir Başkan Aday Adayı İbrahim Güler İlçemiz yanı sıra İlçemize bağlı Tekebaşı ve Çöğürlü mahallelerinde bir ziyaret programı düzenledi.  Güler’in gerçekleştirdiği ilk ziyaret Samandağ İlçe Ziraat odası Başkanı Selim Kamacı’ya oldu. Güler, Kamacı ziyaretinin ardından ziyaretlerini Tekabaşı ve Çöğürlüde mahallesinde devam ettirdi.

Gerçekleşen ziyarete Samandağ Ak Parti İlçe Başkanı Selahattin Yeter, Samandağ İlçe Başkan Aday Adayı Hikmet Gümüş, Samandağ İrfan Sürücü Kursu işletme sahibi Hülya Balıkçı, Ak Parti Teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Gerçekleşen ziyaretler sırasında konuşan İlçe Başkanı Yeter; “Tekebaşı’nın aldığımız belediye ile beraber büyük şehirde bizler için çok önemli. Bu sayede Tekebaş’ında yeniden yaptırımlarımızı gerçekleştirerek büyükşehir belediye başkanımızın büyük projelerinin olduğunu söylemeliyim. İnşallah sahile sizin buralara kadar yetişen asi nehri ile ilgili büyük projeler yapılıyor hazırlanıyor. Sizlere o projelerimizi de tanıtmak için yeniden toplanacağız. Misafir olacağız bu güzel misafirperverliğinizden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Saygı değer büyükşehir belediye başkanım sayın İbrahim Güler’e mikrofonu takdim ediyorum” dedi.

Başkan Yeter’in konuşmasının ardından HBB Başkan Adayı Güler: ” Öncelikle yeni yılınız kutlu olsun. Birlik ve beraberlik içinde huzur sağlık mutluluk nice yıllar nasip etsin. Değerli muhtarım, kıymetli ilçe başkanım, değerli hülya balıkçı, değerli Tekebaşı sakinleri, bizleri coşkulu bir şekilde ağırlıyorsunuz. Biz Hataylılar olarak bu kimliğimizle gurur duyuyoruz şeref duyuyoruz. Size birkaç şey izah edeyim burası belde belediyesiydi. Türkiye de 2014 yılında 16 il büyükşehir oldu. Bunlardan biriside Hatay. Daha önce belediye belde belediyeleri tamamı kapandı. İl özel iradeleri de Büyükşehire devredildi.  . İlk icraatımız Hatay’da Samandağ’da çukur çöp kalmayacak. Bugün yolda gelirken gördüm. Samandağ gidip gelen bir kardeşinizim. İl başkanı olmadan önce köy köy dolaşıyoruz. Yoları görüyorum ve samimiyetle söylüyorum biz bunu hak etmiyoruz. Daha güzel bir memlekette yaşamayı bizde hak ediyoruz. Daha önce size gelinip köprü için Asinin denize döküldüğü yere iyileştirme yapılma talebinizi biliyorum. Orada yapılması istenen köprüyü inşallah bu kardeşiniz yapacak. Değerli arkadaşlarım değerli hemşerilerim biz Ak Parti olarak hükümet hizmetlerini gerçekleştiriyor. 2019 üst yapı yenilenecek asfalta dönecek. Devlet hastanesi inşaat halinde.  Kültür merkezini diğer ilçelerden önce Samandağ’ a yaptık. Merkezi hükümet bunları yapabilir. Biz Ak Parti olarak Samandağ’ ı hak ettiği yere getirmeliyiz. Hatay’ın tamamında olduğu gibi sahilinden turizmine Çevlik balıkçı barınağını marinaya çevirip yıldızlı tesisleri buraya getirip Samandağ’ını kurabilmemiz için bizim sizin desteğine ihtiyacı var. Ben size şu sözü veriyorum. Hiçbir ilçe ayırımı yapmadan hiçbir yeri ötekileştirmeden hiçbir pazarlığa girmeden Samandağ’ına hizmetlerini yapıcağız ve bunu hep birlikte göreceğiz inşallah. Biz sizi bir kez yanıltırız, aldatırız ama Allah’ın izniyle ne aldanan ne aldatan olacağız. Bu samimi karşılamanızdan ötürü size teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından tekebaşı mahalle muhtarı Kenan elmas, kanalizasyon ve su sıkıntısına değinerek; ” Asi Nehri’nin denize bağlandığı noktada fırtına esnasında karaya yanaşılan bu noktada  balıkçılarımıza liman yapılması talebindeyiz. İkinci husus bizim kanalizasyon şebekemiz yok. Bu sıkıntıyıda sizlere anlatmak istiyoruz. Tekebaşı girişinden türbe caddesine kadar herkes kendi imkanıyla alt yapı oluşturmuş fakat bu bağlantıların asiye bağlı olması sorun. Yasın oluşan kokuda bizleri ciddi anlamda zorluyor. Sonra ki husus ise su şebekelerinin hala da tamamlanmayışı. İki yıldır uğraşıyorum. Halk sıkıntılarını sizlerinde önünde sunmak istedim. Teşekkür erdim ve tekrar hoş geldiniz” dedi.

Ak Parti Hatay Büyükşehir Başkan Aday Adayı İbrahim Güler; “şimdi asinin denize döküldüğü bir havza var ve tarihte Antakya köprübaşını biliyorsunuz. Köprübaşında bir liman vardı. O bölgede geniş bir havza var. Orada zaten bir çalışmamız var. Projelerimizde bunları anlatacağız. İlçe başkanımızda haberi var. Biz balıkçılarımıza açacağız. Bizim yapmamız gereken inşaatlar var. Rahat olun biz bunları yapacağız” dedi.

Hamen Ardından ziyarte katılan basın mensubu AkParti Başkan Aday adayı ibrahim Güle’e  “Suriye ve Yayladağı sınırında ki Suriyeli vatandaşların oy kullanacağı ile ilgili söylentiler var? Ne düşünüyorsunuz.” sorusunu yöneltti.

Başkan Aday Adayı İbrahim Güler: “TC vatandaşlığı taşımayan hiç kimse oy kullanamayacak içiniz rahat oldun” dedi.

Çöğürlü mahallelerinde bir ziyaret programı düzenledi. Programa Samandağ Ak Parti İlçe Başkanı Selahattin Yeter, Samandağ İrfan Sürücü Kursu işletme sahibi Hülya Balıkçı, Samandağ Hasan otomotiv işletme Sahibi Hasan Aslan, Mahalle Muhtarı ‘nın yanı sıra Ak Parti Teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

. Çöğürlü Mahallesi Muhtarı: “değerli çöğürlü halkım, sayın başkanım köyümüze mahallemize hoş geldiniz. Başkanımıza şimdiden başarı diliyorum başkan olduğundan ondan taleplerimiz olacak. Asfalt sorumuz var işsizlik sorunumuz var, alt yapı sorumuz var.  İnşallah başkan olur ve taleplerimiz yerine getirilir. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Samandağ Ak Parti İlçe Başkanı Selahattin Yeter “ çok kıymetli kardeşlerim, kıymetli Hasan kardeşim, ve Başkanım. Samandağ Spor Başkanım ve Antrönörümüz. Sizlere teşşekür ediyor desteğiniz için sağolun diyorum. Daha önceki il başkanımız daha önce eğitimci olan ve daha sonra iş dünyasına atanmış başkanımızın bu tecrübeleri Hatay da büyük hizmetler yapma umudunu taşıyor. Allah yolunu açık etsin. Şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Hamen Ardından Başkan Aday Adayı İbrahim Güler: “cümleten selamın aleyküm. Hepinize teşekkür ediyorum. Diğer illerde sosyal kültürel faaliyetler yapılıyor. Yerli turist çekmek için. Biz ise temiz bir yola hasretiz. Değerli arkadaşlar biz Akparti meclis üyeleri olarak bütün hataya yapılacak tüm projeler için evet dedik. Büyük şehir belediye başkanından duyuyorum. Ve üzülerek diyorum HADO’nun yani Samandağ’ında kendilerinin bir planı yok ama bizim var. İskenderun da Kıbrıs seferlerinin başlaması için onay verdik. Meclise de onu biz çıkardık.  Bir yerlerde engellerden bahsediyorlar ya. Kimseden onay alınamadan bu gemi götürüldü getirildi gibi haberler var. Fakat ne yazık ki gemi hala orda duruyor öyle bir şey yok. Neden kaldırılmıyor sorulduğunda engel olunduğu söyleniyor. Bunları iyi dinleyin nisan ayında 250 milyon borç talep edildi. Dedik ki 250 trilyon niçin dediler ki yol yapacağız. Dedik ki ihale borç listesi getirildi. Siz borcu borçlarınızı mı kapatacaksınız yoksa yol mu yapacaksınız. Buyurun size 10 trilyon dedik. Bize projeyle gelin her projenize evet diyeceğiz ama biz borçlanma yetkisini millet adına verdiğimiz zaman bu paranın nereye konulduğunu millet olarak bilmek istiyoruz. Biz orada memur değiliz. Biz burada halktan seçilmiş insanlarız. Biz ardından 10 trilyonu verdik. Ardından küçük sanayi yolları yapılacak dendi 10 trilyon dediler verdik. Burada sanayi için 5 trilyon dediler verdik. İskenderun battı çıktı projesinin bitmesi için 9 trilyon borcumuz var dediler, verdik! Ekim ayında dediler ki projelendirilmiş ihale aşamasına gelinen projeler için 114 trilyon borçlanma istiyoruz dediler onu da verdik. Bir şart dedik iller bankası kullanılacak. Biz bu paranın milletten alınıp çarçur edilmesi için vermedik. Şimdi burada engel engel diyorlar. Borçlandıkları için diyorlar. 250 trilyon için Akpartinin hayır dediğini düşünün. Hatay büyükşehir belediyesinin bütçesi “1 kattirilyon 650 trilyon” bu para nerede? 2018 yılında Hatay’dan toplanan vergilerin %6 ‘ı Büyükşehire ödenir. 2018 yılında Hatay’dan toplanan vergilerden Hatay büyükşehirden giden rakam ne kadar diye soracaksanız 540 trilyon. Arkadaşlar biz bahane üretmeyeceğiz. Tepeden bakmayacağız kimseye çağmur atmayacağız görevimiz yapacağız. Çünkü bu anlattıklarımızın hepsi bizim vergilerimizle toplanmış ve devlet tarafıdan toplanan bu para halk için gönderiliyor. Söyleyecek çok şey var fakat biz el ele vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Samandağ spor Antrönoru: “Samandağspor’ a ait daha doğru Samandağ da bulunan 4 takım için ayrı bir tesis talep ediyoruz. Nedenine gelince şuan çalışmalarımızı yaptığımız tesiste halı sahamız bile tamamlanmamış. Elektrik ve aydınlatma konusunda daha önce şikayette talepte bulunmamıza rağmen bir yaptırım olmadı sizlerden bununla ilgili bir çalışma talep ediyoruz” dedi

Başkan Aday Adayı İbrahim Güler: “burada sizlerin önünden bu tesisin oluşturulacağı sözünü veriyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Hasa Dadük