Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının Kararları Alındı BAŞKAN ERYILMAZ; “SATMADIK, SATIN ALDIK” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Samandağ Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı 4 Haziran Cuma günü saat 15:00’da gerçekleşti. Olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanmasının ardından Samandağ Belediyesi Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, seçildikleri günden bu güne hiçbir şekilde parsel satmadıklarını ifade ederek gündem dışı bir açıklamada bulundu.

Gündem dışı konuşmasında Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz : “Seçildiğimiz günden bugüne belediyemize ait hiçbir parseli satmadık. Ancak birileri bir şeyler söyleyip duruyor. Memleketi satmışız da haberimiz yok. Bunu kim söylüyor biliyor musunuz? İşin garip tarafı  438 parsel satan  yani bir önceki dönem memleketin arazilerini haraç, mezat ve yandaşlarına kendi akrabalarına, kendi kendilerine devreden arkadaşlar söylüyor.  Dediler ki işte bu memleketin yoksul ailelerine biz ev yapıyoruz onun için biz bu konutları yaptık. Bunları fakir ailelere dağıtacağız. Tabi ki biz göreve geldikten sonra dedik ki arkadaşları getirin bu konutlardan daire alan bu fakir arkadaşları görelim. Hepsini ya yandaşlarına ya da akrabalarına devretmişler. Hem de apar topar.  Dediler ki bu memleketin çocuklarına Arapça kursu vereceğiz. Yolu Belediyeye düşen kim olursa hepsini haraca bağladılar. Vakıf binası yapacağız diyerek  topladılar bağışları,bir baktık kolej olmuş. Biz bu memleketin insanlarının paralarını toplayıp çocuklara eğitim vereceğiz deyip vatandaşları kandırsaydık başımıza neler neler gelirdi.  438 parseli sattınız ne yaptınız?  Gittiler bir belediye binası yaptılar. Bu belediye binası halkımızın parasıyla yapıldı. Kimseye danışmadan paylaşmadan bu parayı oraya gömdüler.  Mevcut Belediyenin yıkılması gerekiyor dedik “Belediye binasını satıyorlar” diye yaygara kopardılar.

10 yıldır her şey ayen beyan ortadayken eğer bir kısım vatandaş görmüyorsa kusra bakmasınlar. Onlar görmek istemiyorlar. Seçildiğimizden bu yana 10 milyon lira borç ödedik. Biz bu borçları öderken alacaklı arkadaşlarla diyalog kurduk. İzah ettik belediyenin durumunu. Çünkü bizim 72 milyon borcumuz var. Ben size faiz, icra masrafı ödeyemem. Kimisi alacağının yüzde onunu kimisi yüzde on beşini belediyeden feragat etti ve alacağını da takside bağladık ödedik. Adamın 80 bin alacağı var. Parselde 11 haciz var. Satışa çıkardığı takdirde satıştan bir kuruş para almayacağını bildiği halde işi yokuşa sürdüler. Ve bunun hemen hemen iki katı para ödediler. Biz bu arkadaşlara iyi niyette bulunduk ve esas alacağının yüzde kırk üstünde para teklif ettik. Ama şöyle bir riski de göze aldık. Hem alacağı olan bizi icra tehdidiyle karşı karşıya bırakacaksa alacağının iki katını bizden tahsil edecekse bizim belediyenin bütün mallarını satmamız lazım. Bu belediyeyi ipotek altına almak demektir. Bu da bizim hizmet noktasında elimiz ayağımız bağlar. Vatandaşlar esas alacaklarında bir kısmını feragat ediyorlarsa bu memleketi on yıl yöneten arkadaşımızın eşinin amcasının oğlu eğer gelip para alamayacağını bile bile bu parseli satışa çıkarıyorsa onu sorgulamak lazım. Bu parsel icra kanalıyla bilirkişilerin belirlemiş olduğu 1 milyon 850 bin lira değer üzerinden satılmıştır. Bu konuda avukatımız üç defa itirazda bulundu. En son icra müdürlüğü itiraz hakkımızın kalmadığını ifade ederek açıkladıkları rakam üzerinden ihaleye çıktı. Tamam ödedik diyelim yine parseli kurtarmıyorsunuz ki 11 hciz var parsel üzerinde. Onlar bu defa devreye girecek. İcra kanalı işin işine girince paramın iki katını alabilirim derse ne yapacağız. Bu yükün altından nasıl kalkacağız. Bu zamana kadar alacaklarından feragat eden vatandaşlara ne diyeceğiz. Burada adil davranmamız gerekiyor. Bu parsek kanun çerçevesinde bir önceki dönem borcundan kaynaklı icra kanalıyla satılmıştır. Bizim burada herhangi bir kusurumuz, ihmalimiz söz konusu değildir.

Biz bu memlekette iki  yıl boyunca hiç parsel satmadık. Bu kadar borçlu bir süreçte imar planın olmadığı pandemi sürecinde biz parsel satmadık. Bırakın satmayı ilçeye toprak kazandıran tek belediyeyiz. Biz şuan denizde çok güzel bir park oluşturuyoruz. Dolayısıyla başımız dik alnımız açık verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Her ay buradan gelir gider tablomuzu paylaşıyoruz. Çok şeffaf bir belediyeyiz. Sakladığımız gizlediğimiz hiçbir şey yok. Vatandaşlarımızın hakkını canla başla çalışarak korumaya çalışıyoruz. Ancak bazı kötü niyetli insanlar var. Bu insanlar memleketi düşünmüyorlar. Seçildiğimiz zaman görevlerimizi yerine getirmeyeceğimizi söylüyorlardı ama çok şükür Samandağ için her şeyi yapıyoruz. Memurlarımızın maaşlarını da tıkır tıkır ödüyoruz.

Hepinizin bildiği gibi ilçemiizn imar planı yok, pandemideyiz gelirimiz çok düştü ama buna rağmen belediyemiz ciddi hizmetler gerçekleştiriyor. Biz çalışıyoruz arkadaşlar. Samandağ halkı şunu iyi bilsin ki İlçemiz emin ellerde.” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Sinem Kayıkçı konuşmasında; “Samandağ Belediyesinin çoçukluğumuzdan beri hep kulaklarımıza çalınana bir hikayesi vardır. Samandağ terk edilmiş bir kenttir. Vatandaşlarımızda böyle yaşadı seneler boyu. Oyüzden belediye ağzıyla kuş tutsa da eleştirilecektir. Bu konuda tek bir şey yapılabilir. Oda icraattır. Samandağ Belediyesi seçim sürecinde halka vermiş olduğu vaatlerle aslında şuan karşıda olmalı. Sürekli siyasi çekişmelerin olduğu bizden öncekiler böyle yaptı açıklamaları yerine biz aslında şunu duymak istiyoruz. Biz ne zaman kredi çekmeden bir şeyler yapacağız. Biz ne zaman Samandağ Belediyesini Türkiye’ye örnek bir belediye haline getireceğiz bunu konuşmak istiyoruz. Şuan insanlar uzaya çıkıyor biz bu dönemde hala su, elektrik yol sorunlarıyla boğuşuyoruz. Bu yüzden vatandaşların Samandağ Belediyesine güvenilmeme konusunda haklı bir tarafı var. Çünkü bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Ama istiyoru ki bu belediye 5 yıl sonra gerçekten yaptıklarıyla anılsın. Buradan özellikle bir kişiye teşekkür etmek istiyorum. Çöplerle ilgili her aradığımda telofonu açan ve aramanın yarım saat içerisinde çöp arabasını yollayarak çöpleri toplatan Yılmaz Doğan’a çok teşekkür ederim. Geçmiş yönetimin belediye arazilerini satmışolduğu düşüncesi vatandaşlar için yıkıcı bir düşünce bu anlamda sizin bu ve bu gibi kararları almadan önce halka açıklamanız gerektiğini düşünüyorum. Hayavan barınağı konusunda da inşallah Samandağ Belediyesi insiyatif alır. Teşekkür ederiz yaptığınız güzel şeyler için. İnşallah bu tepkileri ortadan kaldıracak icraatlarde yaparsınız.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Eryılmaz Meclis Üyesi Kayıkçı’nın konuşması üzerine; “Her meclis toplantımızda diyoruz ki İlçemizin sıkıntıları var. Ama bu sorunlar dünden bugüne gelen sorunlar değil. Sizinde ifade ettiği gibi yılların getirdiği bir sorun bu. 21. Yüzyılda 125 binlik bir nüfusun taleplerinin hizmetlerininn yerine getirilmemiş olması bizim kendi görev süremiz içerisinde oluşan sorunlar değil. Düşünsenize imar planı olmayan bir ilçeyi yönetiyoruz. İmar planı olmayan bir ilçede bu kadar ciddi sorunlara çözüm üretmek kolay bir iş mi. Biz bir mucize gerçekleştiriyoruz. Daha önce yapılması gerekenleri biz şimdi yapıyoruz. Kooperatifleri kimse küçümsemesin. Bir yıldır faaliyetteler. Parkımzıda bir çok aile stant kurup çalışacak. Orada da hareketlilik olacak, istihdam olacak.  Lütfen eleştiriken biraz adil davransınlar. Bizim dönemi düşünsünler bir de önceki dönemleri düşünsünler. Şimdi yaratılan sorunları çözmeye çalışıyoruz. Biz bu iki yılı çok zor geçidik. Ama her şeye rağmen Samandağ’ın geleceği için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. “ ifadelerine yer verdi.

Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Cem Tamimi; “ Sinem arkadaşımızın dediği üretime dönük uygulamalar konusunda biz çalışmıyor değiliz. Kadın Girişimi Kooperatifi ve Kırsal Kalkınma Kooperatifimiz üretim yapmakta. Tarımsal faaliyetleri tarımsal ürünleri çeşitlendirmek için bazı çalışmalarımız oldu. Biz iklimimize uygun yetiştirebileceğimiz başka ürünler var mı diye araştırıoruz. İlk başta sebze meyve kurutma tesisi için bir proje geliştirdik. Allah kısmet ederse bir avakado tohumu getireceğiz. Onları toprakla buluşturacağız. Avakado ürününün üretimini gerçekleştirebilirsek tabi ki bir numaralı ürünümüz narenciye ancak ama avakado da katma değeri yüksek bir meyve olduğu için İlçemize oldukça fayda sağlayabiliriz. Önce fideciliğini yapacağız sonrasında da satışını yapacağız. Konu üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünde avakado yetiştiriciliği kursu açacağız. Bu vesile ile üretime yönelik bizimde faaliyetlerimiz olduğunu ifade etmek istiyorum. Buradan da halkımıza seslenmek istiyorum. İlgilenmek isteyen olursa bizimle irtibata geçsinler.” İfadelerine yer verdi.

Karara bağlanan maddeler şu şekilde:

 1. Bir önceki meclis toplantısı tutanak özetini görüşülerek oy çokluğu ile karara bağlandı.
 2. Denizde bulunan parkın yapımı için kredi talebi işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
 3. Belediyemizce ihalesi yapılan Samandağ Atatürk Sahil Parkı Peyzaj Düzenleme yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası, kamu veya özel bankalardan 5.500.000,00 TL kredi alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
 4. Belediyemiz Meclisinin Temmuz ayında yapacağı toplantının gün ve saati oy çokluğu ile 1 Temmuz 2021 Perşembe Günü olarak belirlendi.
 5. Önerge: Belediyen hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet motosiklet, bir adet kazıcı yükseyici iş makinesi ve bir adet binek tipi araç alımı oy birliğiyle kabul edilmiştir.
 6. Önerge: Mülkiyeti belediyeye ait tapu kaydı Zeytunlu mahallesine ait 4088 numaralı parsel taşınmasın hayvan barınağı ve doğal yaşam alanı olarak kullanılmak üzere 20 yıllığına Hatay Büyükşehir Belediyesine bedelli tahsisine veya kiralanmasına belediye encümemine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
 7. Önerge: İlçemiz Koyunoğlu Mahallesinde korkide koordinatları verilen kamuya terk alanda İlçemiz elektrik ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak 5×10 ebatlarında trafo yapılabilmesiiçin söz konusu alanın Toroslar EDAŞ’a tahsisi gerekmektedir. 5386 Belediye Kanunun 73 maddesi bendine göre bedelsiz 25 yıllığına Toroslara tahsisinin görüşülmesi kararı oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı  

 

 

", "url" : "https://www.samandagaynahaber.com/haziran-ayi-olagan-meclis-toplantisinin-kararlari-alindi-baskan-eryilmaz-satmadik-satin-aldik/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Samandağ Ayna Haber", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Samandağ Ayna Haber", "width": "150", "height": "52", "url": "https://www.samandagaynahaber.com/wp-content/uploads/2020/04/logo-4.png" } } }

ankara escort

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

bahistapot.comekbonus.comlinkegit.com

sanal ofisweb tasarım ankaraistanbul travestileri
SON DAKİKA

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının Kararları Alındı BAŞKAN ERYILMAZ; “SATMADIK, SATIN ALDIK”

Bu haber 05 Haziran 2021 - 14:33 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı 4 Haziran Cuma günü saat 15:00’da gerçekleşti. Olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanmasının ardından Samandağ Belediyesi Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, seçildikleri günden bu güne hiçbir şekilde parsel satmadıklarını ifade ederek gündem dışı bir açıklamada bulundu.

Gündem dışı konuşmasında Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz : “Seçildiğimiz günden bugüne belediyemize ait hiçbir parseli satmadık. Ancak birileri bir şeyler söyleyip duruyor. Memleketi satmışız da haberimiz yok. Bunu kim söylüyor biliyor musunuz? İşin garip tarafı  438 parsel satan  yani bir önceki dönem memleketin arazilerini haraç, mezat ve yandaşlarına kendi akrabalarına, kendi kendilerine devreden arkadaşlar söylüyor.  Dediler ki işte bu memleketin yoksul ailelerine biz ev yapıyoruz onun için biz bu konutları yaptık. Bunları fakir ailelere dağıtacağız. Tabi ki biz göreve geldikten sonra dedik ki arkadaşları getirin bu konutlardan daire alan bu fakir arkadaşları görelim. Hepsini ya yandaşlarına ya da akrabalarına devretmişler. Hem de apar topar.  Dediler ki bu memleketin çocuklarına Arapça kursu vereceğiz. Yolu Belediyeye düşen kim olursa hepsini haraca bağladılar. Vakıf binası yapacağız diyerek  topladılar bağışları,bir baktık kolej olmuş. Biz bu memleketin insanlarının paralarını toplayıp çocuklara eğitim vereceğiz deyip vatandaşları kandırsaydık başımıza neler neler gelirdi.  438 parseli sattınız ne yaptınız?  Gittiler bir belediye binası yaptılar. Bu belediye binası halkımızın parasıyla yapıldı. Kimseye danışmadan paylaşmadan bu parayı oraya gömdüler.  Mevcut Belediyenin yıkılması gerekiyor dedik “Belediye binasını satıyorlar” diye yaygara kopardılar.

10 yıldır her şey ayen beyan ortadayken eğer bir kısım vatandaş görmüyorsa kusra bakmasınlar. Onlar görmek istemiyorlar. Seçildiğimizden bu yana 10 milyon lira borç ödedik. Biz bu borçları öderken alacaklı arkadaşlarla diyalog kurduk. İzah ettik belediyenin durumunu. Çünkü bizim 72 milyon borcumuz var. Ben size faiz, icra masrafı ödeyemem. Kimisi alacağının yüzde onunu kimisi yüzde on beşini belediyeden feragat etti ve alacağını da takside bağladık ödedik. Adamın 80 bin alacağı var. Parselde 11 haciz var. Satışa çıkardığı takdirde satıştan bir kuruş para almayacağını bildiği halde işi yokuşa sürdüler. Ve bunun hemen hemen iki katı para ödediler. Biz bu arkadaşlara iyi niyette bulunduk ve esas alacağının yüzde kırk üstünde para teklif ettik. Ama şöyle bir riski de göze aldık. Hem alacağı olan bizi icra tehdidiyle karşı karşıya bırakacaksa alacağının iki katını bizden tahsil edecekse bizim belediyenin bütün mallarını satmamız lazım. Bu belediyeyi ipotek altına almak demektir. Bu da bizim hizmet noktasında elimiz ayağımız bağlar. Vatandaşlar esas alacaklarında bir kısmını feragat ediyorlarsa bu memleketi on yıl yöneten arkadaşımızın eşinin amcasının oğlu eğer gelip para alamayacağını bile bile bu parseli satışa çıkarıyorsa onu sorgulamak lazım. Bu parsel icra kanalıyla bilirkişilerin belirlemiş olduğu 1 milyon 850 bin lira değer üzerinden satılmıştır. Bu konuda avukatımız üç defa itirazda bulundu. En son icra müdürlüğü itiraz hakkımızın kalmadığını ifade ederek açıkladıkları rakam üzerinden ihaleye çıktı. Tamam ödedik diyelim yine parseli kurtarmıyorsunuz ki 11 hciz var parsel üzerinde. Onlar bu defa devreye girecek. İcra kanalı işin işine girince paramın iki katını alabilirim derse ne yapacağız. Bu yükün altından nasıl kalkacağız. Bu zamana kadar alacaklarından feragat eden vatandaşlara ne diyeceğiz. Burada adil davranmamız gerekiyor. Bu parsek kanun çerçevesinde bir önceki dönem borcundan kaynaklı icra kanalıyla satılmıştır. Bizim burada herhangi bir kusurumuz, ihmalimiz söz konusu değildir.

Biz bu memlekette iki  yıl boyunca hiç parsel satmadık. Bu kadar borçlu bir süreçte imar planın olmadığı pandemi sürecinde biz parsel satmadık. Bırakın satmayı ilçeye toprak kazandıran tek belediyeyiz. Biz şuan denizde çok güzel bir park oluşturuyoruz. Dolayısıyla başımız dik alnımız açık verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Her ay buradan gelir gider tablomuzu paylaşıyoruz. Çok şeffaf bir belediyeyiz. Sakladığımız gizlediğimiz hiçbir şey yok. Vatandaşlarımızın hakkını canla başla çalışarak korumaya çalışıyoruz. Ancak bazı kötü niyetli insanlar var. Bu insanlar memleketi düşünmüyorlar. Seçildiğimiz zaman görevlerimizi yerine getirmeyeceğimizi söylüyorlardı ama çok şükür Samandağ için her şeyi yapıyoruz. Memurlarımızın maaşlarını da tıkır tıkır ödüyoruz.

Hepinizin bildiği gibi ilçemiizn imar planı yok, pandemideyiz gelirimiz çok düştü ama buna rağmen belediyemiz ciddi hizmetler gerçekleştiriyor. Biz çalışıyoruz arkadaşlar. Samandağ halkı şunu iyi bilsin ki İlçemiz emin ellerde.” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Sinem Kayıkçı konuşmasında; “Samandağ Belediyesinin çoçukluğumuzdan beri hep kulaklarımıza çalınana bir hikayesi vardır. Samandağ terk edilmiş bir kenttir. Vatandaşlarımızda böyle yaşadı seneler boyu. Oyüzden belediye ağzıyla kuş tutsa da eleştirilecektir. Bu konuda tek bir şey yapılabilir. Oda icraattır. Samandağ Belediyesi seçim sürecinde halka vermiş olduğu vaatlerle aslında şuan karşıda olmalı. Sürekli siyasi çekişmelerin olduğu bizden öncekiler böyle yaptı açıklamaları yerine biz aslında şunu duymak istiyoruz. Biz ne zaman kredi çekmeden bir şeyler yapacağız. Biz ne zaman Samandağ Belediyesini Türkiye’ye örnek bir belediye haline getireceğiz bunu konuşmak istiyoruz. Şuan insanlar uzaya çıkıyor biz bu dönemde hala su, elektrik yol sorunlarıyla boğuşuyoruz. Bu yüzden vatandaşların Samandağ Belediyesine güvenilmeme konusunda haklı bir tarafı var. Çünkü bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Ama istiyoru ki bu belediye 5 yıl sonra gerçekten yaptıklarıyla anılsın. Buradan özellikle bir kişiye teşekkür etmek istiyorum. Çöplerle ilgili her aradığımda telofonu açan ve aramanın yarım saat içerisinde çöp arabasını yollayarak çöpleri toplatan Yılmaz Doğan’a çok teşekkür ederim. Geçmiş yönetimin belediye arazilerini satmışolduğu düşüncesi vatandaşlar için yıkıcı bir düşünce bu anlamda sizin bu ve bu gibi kararları almadan önce halka açıklamanız gerektiğini düşünüyorum. Hayavan barınağı konusunda da inşallah Samandağ Belediyesi insiyatif alır. Teşekkür ederiz yaptığınız güzel şeyler için. İnşallah bu tepkileri ortadan kaldıracak icraatlarde yaparsınız.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Eryılmaz Meclis Üyesi Kayıkçı’nın konuşması üzerine; “Her meclis toplantımızda diyoruz ki İlçemizin sıkıntıları var. Ama bu sorunlar dünden bugüne gelen sorunlar değil. Sizinde ifade ettiği gibi yılların getirdiği bir sorun bu. 21. Yüzyılda 125 binlik bir nüfusun taleplerinin hizmetlerininn yerine getirilmemiş olması bizim kendi görev süremiz içerisinde oluşan sorunlar değil. Düşünsenize imar planı olmayan bir ilçeyi yönetiyoruz. İmar planı olmayan bir ilçede bu kadar ciddi sorunlara çözüm üretmek kolay bir iş mi. Biz bir mucize gerçekleştiriyoruz. Daha önce yapılması gerekenleri biz şimdi yapıyoruz. Kooperatifleri kimse küçümsemesin. Bir yıldır faaliyetteler. Parkımzıda bir çok aile stant kurup çalışacak. Orada da hareketlilik olacak, istihdam olacak.  Lütfen eleştiriken biraz adil davransınlar. Bizim dönemi düşünsünler bir de önceki dönemleri düşünsünler. Şimdi yaratılan sorunları çözmeye çalışıyoruz. Biz bu iki yılı çok zor geçidik. Ama her şeye rağmen Samandağ’ın geleceği için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. “ ifadelerine yer verdi.

Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Cem Tamimi; “ Sinem arkadaşımızın dediği üretime dönük uygulamalar konusunda biz çalışmıyor değiliz. Kadın Girişimi Kooperatifi ve Kırsal Kalkınma Kooperatifimiz üretim yapmakta. Tarımsal faaliyetleri tarımsal ürünleri çeşitlendirmek için bazı çalışmalarımız oldu. Biz iklimimize uygun yetiştirebileceğimiz başka ürünler var mı diye araştırıoruz. İlk başta sebze meyve kurutma tesisi için bir proje geliştirdik. Allah kısmet ederse bir avakado tohumu getireceğiz. Onları toprakla buluşturacağız. Avakado ürününün üretimini gerçekleştirebilirsek tabi ki bir numaralı ürünümüz narenciye ancak ama avakado da katma değeri yüksek bir meyve olduğu için İlçemize oldukça fayda sağlayabiliriz. Önce fideciliğini yapacağız sonrasında da satışını yapacağız. Konu üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünde avakado yetiştiriciliği kursu açacağız. Bu vesile ile üretime yönelik bizimde faaliyetlerimiz olduğunu ifade etmek istiyorum. Buradan da halkımıza seslenmek istiyorum. İlgilenmek isteyen olursa bizimle irtibata geçsinler.” İfadelerine yer verdi.

Karara bağlanan maddeler şu şekilde:

 1. Bir önceki meclis toplantısı tutanak özetini görüşülerek oy çokluğu ile karara bağlandı.
 2. Denizde bulunan parkın yapımı için kredi talebi işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
 3. Belediyemizce ihalesi yapılan Samandağ Atatürk Sahil Parkı Peyzaj Düzenleme yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası, kamu veya özel bankalardan 5.500.000,00 TL kredi alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
 4. Belediyemiz Meclisinin Temmuz ayında yapacağı toplantının gün ve saati oy çokluğu ile 1 Temmuz 2021 Perşembe Günü olarak belirlendi.
 5. Önerge: Belediyen hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet motosiklet, bir adet kazıcı yükseyici iş makinesi ve bir adet binek tipi araç alımı oy birliğiyle kabul edilmiştir.
 6. Önerge: Mülkiyeti belediyeye ait tapu kaydı Zeytunlu mahallesine ait 4088 numaralı parsel taşınmasın hayvan barınağı ve doğal yaşam alanı olarak kullanılmak üzere 20 yıllığına Hatay Büyükşehir Belediyesine bedelli tahsisine veya kiralanmasına belediye encümemine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
 7. Önerge: İlçemiz Koyunoğlu Mahallesinde korkide koordinatları verilen kamuya terk alanda İlçemiz elektrik ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak 5×10 ebatlarında trafo yapılabilmesiiçin söz konusu alanın Toroslar EDAŞ’a tahsisi gerekmektedir. 5386 Belediye Kanunun 73 maddesi bendine göre bedelsiz 25 yıllığına Toroslara tahsisinin görüşülmesi kararı oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı  

 

 

gaziantep escort bayangaziantep escortkayseri escort

restbet

tempobet