Hazır Yemek Sektörü De Zorda “İŞSİZ KADROSUNA BİZ DE EKLENMEK İSTEMİYORUZ!” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Hazır Yemek Sektörü De Zorda “İŞSİZ KADROSUNA BİZ DE EKLENMEK İSTEMİYORUZ!”

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 15:56 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Gıda fiyatlarındaki hızlı yükselişin önüne geçilemezken, ana ham maddesi gıda olan hazır yemek sektörü de, girdiği büyük çıkmazdan nasibini aldı. İlçemizde çalışanlara kolaylık sağlayan yemekhaneler gıda maddelerinde yaşanan zamlardan kendilerinin de fiyat artışına gittiklerini ancak bundan memnun olmadıklarını belirttiler.

Konu üzerine İlçemizde gazetemize konuşan yöneticiler, “ilçemizde hizmet üretmeye çalışan diğer meslektaşlarımızla beraber değil kar elde etmeyi gemi yürütemez olduk. Fiyatlar o kadar hızlı artıyor ki, 3 ayda bir yaptığımız fiyat güncellemesi bile sektörün içinde bulunduğu zor durumu kurtarmaya yetmiyor. Neredeyse her gün artan gıda fiyatları sebebiyle hazır yemek sektörü firmaları olarak bundan sonraki süreçte fiyatlarımızı her ay güncellemek zorundayız. Bu işin içinden nasıl çıkarız bilemez olduk. Müşteriler bu yüksek fiyatları gördükten sonra tekrar gelmiyorlar. Müşterilerimiz, ‘artık dışarıdan da yemek yiyemeyeceğiz. Her gün bu kadar parayı yemeğe koyarsak maaşımızdan bize geriye bir şey kalmaz’ laflarını işitir olduk. Peki, süreç bu şekilde deva ederse biz, geçimimizi nasıl sağlayacağız? Bu durum iki taraf içinde zor. Vatandaşlarımızdan anlayış, devlet büyüklerimizden de çözüm istiyoruz. İşsiz kadrosuna biz de eklenmek istemiyoruz!” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı