ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Mayıs 2017

HAYVANLARINI KAYIT ALTINA ALDIRMAYAN ÜRETİCİLERE CEZA KAPIDA !

 

 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, gazetemiz haber merkezine yolladığı yazılı açıklamada, “Koyun ve keçi türü hayvanların tanımlanması, tescili ve izlenmesi yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını duyurdu.

Oda Başkanı Kamacı yaptığı duyuruda, ““Koyun ve keçi türü hayvanların tanımlanması,tescili ve izlenmesi  yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik”ile “Sığır cinsi hayvanların tanımlanması,tescili ve izlenmesi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik “04/04/2017 tarih ve 30028 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Genelge ekinde sunulan yönetmelik değişikliklerine göre; belirlenen süreler içinde tanımlanmamış olduğu tespit edilen koyun ve keçi türü hayvanlar ve sığır cinsi hayvanlar için hayvan sahipleri hayvanlarını 31/12/2017 tarihine kadar kimliklendirip kayıt altına aldırabileceklerdir.Bu süre içerisinde hayvanlarını kayıt altına aldırmayan üreticilere idari para cezası uygulanacağı bildirilmiştir.

Üretici kardeşlerimizin, mağdur duruma düşmemeleri açısından hayvanlarına kimlik sağlamaları ehemmiyet içermektedir” ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

 

Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?