ÜST REKLAM

logo

reklam

“HAYVANLARI SEVMEYEN, İNSANLARI DA SEVEMEZ”

Melek Balıkçı’dan Yürekleri Isıtan Manzara

İnsanoğlu, dünya denen yaşam alanını yüzyıllar boyunca, yine bu dünyanın sakinleri olan hayvanlar ile paylaşmış ve onlarla birlikte yaşamıştır. Bina cephelerine kuş sarayları yapan, kimsesiz hayvanlar için kapısının önüne ekmek-su bırakan hayvansever toplumun fertleriyiz ancak buna rağmen vicdanımızı sızlatan olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Hayvanlara karşı gerçekleştirilen şiddet özelikle son dönemlerde daha artış göstermişken İlçemiz Tekebaşı Mahallesinde karşılaştığımız bir manzara yürekleri ısıttı.

İlçemiz Tekebaşı Mahallesi sakini Kamer Market işletme kurucusu Melek Balıkçı, yuvasından düşen ve uçmakta zorlanan yavru serçeyi sahiplendi.

Yavru serçenin bakımını üstlenen Kamer Market sahibi Balıkçı serçeye, bir anne bebeğine nasıl bakıyorsa o şekilde bakıyor. Yavru serçeyi pipet yardımıyla kendi eliyle besliyor.

Gösterdiği hassasiyet ve duyarlı davranışından dolayı Kamer Market işletme sahibi Melek Balıkçı’yla küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

Yaşadığımız dünyada hayvanlara karşı yapılan şiddetin oldukça arttığını ifade eden Balıkçı; “dünyada hayvanlara karşı fiziksel, duygusal ve psikolojik şiddet ve istismar var. Doğanın dengesi açısından hayvanların varlıklarının hayati öneme sahip olmasının dışında varlıkları ile de doğayı renklendirir, şenlendirirler. Bana göre hayvanları sadece aynı yaşam alanlarını paylaştığımız canlılar olarak görürsek bu şiddetler artmaya devam edecek. Hayvanlar aynı yaşam alanlarını paylaştığımız canlılar olması yanı sıra dostlarımızdır. Bu anlamda onları aynı bir anne – baba çocuğunu nasıl koruyorsa o şekilde korumak her ferdin görevidir. Bir hayvanı sevmeyen, insanları hiç sevemez” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?