HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE KATLİAM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE KATLİAM

Bu haber 05 Ekim 2017 - 9:37 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü’nde 1’i patisinden bahçe duvarına çivilenmiş olmak üzere 3 sokak köpeği ölü halde bulundu.
1’i patisinden bahçe duvarına çivilenmiş olmak üzere 3 sokak köpeği zehirlenerek katledildi.

Sokak üzerinde iddiaya göre 3 sokak köpeği zehirlenerek katledildi. Köpeklerden birinin de sol patisinden bahçe duvarının çitine çivilendiği Antalya’da  görüldü. Sabah okul giden çocuklar köpekleri yerde yatar ve asılı şekilde görünce durumu ailelerine bildirdi. Aileler de durumu polise ve belediye ekiplerine haber verdi.

Katledilen hayvanların sorumlularının bulunması için harekete geçtiler belediye başkanı şöyle dedi;

Biz 4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü’nde canlarımızın haklarını ve yaşam haklarını savunmaya çalışırken, bu katliamla sarsıldık. Kimseye zararı olmayan bu hayvanlar nasıl zehirlendi ve birisi nasıl patisinden çite asıldı. Nasıl bir vicdandır ya da ruh halidir anlayamadık” dedi.

“Hayvanların da yaşam hakkı var”

Her noktada güvenlik kamerası olduğu yerde hayvanları katledenlerin bulunmasını isteyen Yanık, “Polis ve savcımızı göreve çağırıyoruz. Bugün köpeğe yapılan, yarın bize çocuklarımıza yapılabilir. Köpeği sevmek zorunda değilsiniz, su veya yemek vermeyin ama bari canlarımızı öldürmeyin. Hayvanların da yaşam hakkı var” diye konuştu.
Yanık, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films