"HAYATINIZ BOYUNCA DOĞRU ADIM ATIN" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“HAYATINIZ BOYUNCA DOĞRU ADIM ATIN”

Bu haber 03 Haziran 2019 - 10:40 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Doğru Adım Anadolu Lisesi İlk Mezunlarını Verdi

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Samandağ Doğru Adım Anadolu Lisesi 1. dönem mezunlarına unutulmaz bir mezuniyet töreni düzenledi. Geçtiğimiz hafta okul bahçesinde gerçekleştirilen törende öğrencilerin kepleri gökyüzünü süsledi.

Heyecanları yüzlerinden okunan Doğru Adım Anadolu Lisesi öğrencileri diplomalarını alarak geleceklerine ilk adımı attılar.

Öğrenciler keplerini atmadan önce tören Özel Samandağ Doğru Adım Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aysel Sat’ın konuşmasıyla başladı.

Müdür Sat konuşmasında; “Sayın Belediye Başkan Yardımcımız, Sayın Kurucularımız, Sayın Velilerimiz, konuklarımız, öğretmen arkadaşlar, sevgili gençler.

2018 -2019 Eğitim – Öğretim Yılı Özel Samandağ Anadolu Lisesi Mezuniyet Törenine hepiniz hoş geldiniz.

Değerli öğrencilerimiz sizleri ilk olarak gördüğüm zaman dedim ki, bu çocukların ilk üç yılı bizimle beraber geçirmedik ama son yılımız bir patlama olacak. Bu düşüncemde de haklı çıktığımı düşünüyorum. Bu heyecanla sizlere ve öğrencilerimize tüm girişimlerinizde başarılar diliyorum. Çocuklarınıza olan desteğinizin ve güveninizin devamını temenni ediyorum. Doğru Adım Anadolu Lisesi ailesi olarak bir anne ve baba şefkatiyle kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığımız çocuklarımızı bugün buradan uğurluyoruz.

Biliyoruz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla, okulunuz, ailenizi ve bizleri en iyi şekilde temsil etmenize olan inancım tamdır. Değerli gençlerimiz ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün Umudum Gençliktedir” diyerek ülkeyi ve değerlerimizi emanet ederek göstermiştir.

İnanıyorum ki sizlerde umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek o gelişmeler izinde milletimize hizmetler sunacaksınız. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve saygıyla selamlarken öğrencilerimizin hedeflerine ulaşabilmeleri için her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Okul Müdürü Sat’ın konuşmasının ardından sözü alan Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran; “Değerli öğretmenlerim, kıymetli veliler, sevgili öğrenciler, güzide basınımızın kıymeti emekçileri, mezuniyet törenine hoş geldiniz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yıl sonuna gelmiş bulunmaktayız. Çok meşakkatli bir yolun sonunda 15-20 gün sonra zorlu bir sınava geçeceksiniz. Ancak hayat yeni başlıyor, çok heyecanlı ve güzel günler sizleri bekliyor. Bu süreçte sizlere başarılar diliyorum. Değerli genç arkadaşlarım Üniversite döneminizi dolu dolu geçirmenizi temenni ediyorum ve hayata bu süre içerisinde hazırlanmanızı tavsiye ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere hayatları boyunca doğru adım atmalarını temenni eden Özel Samandağ Doğru Adım Anadolu Lisesi kurucularından Melek Yılmaz Can; “Kuruluşumuzun ilk yılında 1. dönem mezunlarını vermenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 2 yönetici 23 öğretmen, 3 çalışan ve 134 öğrenciyle başarılı eğitim- öğretim yılının sona ermesinin ayrıcalıklı ve misyon sahibi bir okulun yeni mezunlarını yeni hayatlarına uğurlamanın coşkusunu, heyecanını, telaşını ve merakını hep birlikte yaşamaktayız. 1. dönem itibariyle bugün okulumuzun 34 öğrencisine diploma vermekteyiz. Değerli veliler sizlerin bugünkü duyguları eminiz ki herkesten çok daha farklı. Çünkü çocuklarınız dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla hatta zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan gençlerimiz sizlerden ricam birazdan kep töreninde lütfen kaygılarınızı, korkularınızı, önyargılarınız, endişelerinizi keplerle birlikte fırlatın. Sizlere sağlık mutluluk ve başarılı diliyorum. Sevgili gençler hayatınız boyunca doğru adım atmanız temennisiyle sizleri buradan uğurluyoruz” dedi.

Özel Samandağ Doğru Adım Anadolu Lisesi kurucularından Seçkin Özdemir konuşmasında; “Sayın misafirlerimiz öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Ben buraya konuşma yapmaya değil bir duyuru yapmak için çıktım. Biliyorsunuz ki küresel ilkim değişikliğiyle karşı karşıya olduğumuz bir dönemde biz yönetim ve Doğru Adım Ailesi olarak bir karar aldık. Bu kararımızda da Sayın Belediye Başkan Yardımcımızın desteğini istiyoruz. Biz diyoruz ki her yıl her mezun bir ağaç diksin öyle mezun olsun. Bu konuyla ilgili Okul Aile Birliği Başkanı Leyla Hanım ve Başkan Yardımcımızla beraber karne haftasında bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bu çalışmayı da sürdürmek istiyoruz. İnşallah bu çalışmamızı tüm eğitim kurumları da örnek alırlar. Teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Özel Samandağ Doğru Adım Anadolu Lisesi 1. Dönem 1.si 12/A öğrencilerinden Baran Beyaz; “Bugün kendimi hem gurulu, hem hüzünlü hem de sevinçli hissediyorum. Farklı farklı okullardan gelerek son senemizi birlikte geçirdik. Yeni okul, yeni düzen, yeni arkadaşlar derken koca bir yılı devirdik. Unutulmaz dostluklar, insanlar anılar biriktirdik. Eksikliklerimizi birlikte kapattık. Birbirimiz için en iyi düzeni oturtmak için öğretmenlerimizle, müdürümüzle, kurucularımızla birlikte çabaladık durduk. Zorlu bir yolculuktu benim için. Arkadaşlarımla birlikte lise hayatımızın son günlerini geçiriyoruz ve önümüzde hayatımızı etkiyecek bir sınav bizi bekliyor. Bu son ayrıyetten geleceğimize bir başlangıç olacak. Farklı şehirlerde yeni insanlarla tanışacağız. Her geçen gün deneyim kazanıp kendi ayaklarımızın üstünde durmayı öğreneceğiz. Mutluluk verici olduğu kadar da ürkütüyor beni çünkü bu güne kadar annemin kollarında yaşamaya alışmıştım. Geleceğe adım attığımız bu günde bizi destekleyen, bizlere farklı bakış açılarından bakmayı öğreten en önemlisi bizleri bilgilendiren öğretmenlerime ve bizi bir anne gibi sahiplenen okul müdürüme teşekkür ediyorum. Ve tabi ki her zaman yanımızda olduğunuz gibi bu gururlu günde de bizleri yalnız bırakmayan sevgili ailelerimiz sınava hazırlık süresi boyunca tökezlediğimizde elimizden tuttunuz, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Huzurlarınızda başta canım ailem olmak üzere arkadaşlarım adına da tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Ve bu zorlu sınavda arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Doğru Adım Anadolu Lisesi öğrencilerine diplomaları verildi.

Öğrenciler kepleri attıktan hemen sonra öğretmenler ve kurucularla beraber eğlenceli oyunlara imza attılar.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films