ÜST REKLAM

logo

reklam

HAYATA YOL VER!

Ülke Genelinde büyük bir sorun olan ve trafikte geçiş üstünlüğüne sahip olan araç sürücülerinin büyük sıkıntı yaşadığı konuyu gündemimize taşıdık.

İlimiz genelinde İlçemiz özelinde görüştüğümüz geçiş üstünlüğü olan araç sürücüleri (ambulans, polis, itfaiye….) bu konuda oldukça sıkıntı yaşadıklarını ve vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini ifade ettiler.

“Sürücülerimizi Empati Kurmaya Davet Ediyoruz”

Konu üzerine bilgi aldığımız, Hatay Büyükşehir Belediye İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye ve Cankutaran Tim Komutanı Salih Alkaç, sürücülere çağrıda bulunarak acil durumlarda itfaiye araçlarına yol verilmesini istedi.

Alkaç, yaptığı açıklamada, kent genelinde meydana gelen yangınlarda zamanla yarışan itfaiye ekiplerinin trafikte zor anlar yaşadığını aktardı.

İtfaiye ile benzeri acil müdahale araçlarının trafikte geçiş üstünlüğüne sahip olduğunu anımsatan Alkaç, “İtfaiye ekiplerimiz, gelen yangın ihbarının ardından olay yerine en kısa sürede varmak için adeta zamanla yarışırlar. Can ve mal kaybını minimize etmek, yangında zamanında müdahale ederek, kontrol altına almak için yola koyulan ekiplerimiz, zaman zaman bilinçsiz ve duyarsız sürücülerin engeline takılırlar. Trafikte itfaiye araçlarına yol vermeyen sürücüler, yaşanabilecek ölüm ve mal kayıplarının sebebi olabilirler” dedi.

Sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiğini belirten Alkaç, acil durumlarda geçiş yapmak isteyen itfaiye araçlarına yol verilmesi gerektiğini belirtti.

Araç sahiplerine çağrıda bulunan Alkaç,”İtfaiye araçları ve acil durumlarda geçiş yapmak isteyen araçlara lütfen yol açın. Her geçen dakika, ölümlere, maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verebilir. Yangın felaketi, trafik kazası, doğa felaketleri gibi durumlarda önemli görevler üstlenen ekiplerimiz trafik engeline takılmasın. Tüm sürücülerimizi biraz empati kurmaya davet ediyorum. Diğer yandan itfaiye sirenini duyar duymaz yol açan ve geçişi sağlayan duyarlı vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?