ÜST REKLAM

logo

reklam
08 Şubat 2017

HATSU: ŞANTİYE SUYU BAĞLATMAYANLARA CEZA KAPIDA

Hatay Su Ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Uzunbağ Şube Müdürlüğü dün ilimiz CHP Milletvekili Serkan TOPAL’ı ağırladı. Hatsu’nun vatandaş odaklı projelerin hayata geçmesi adına Hatay genelinde düzenlenen çalışılmaların umut verdiğini beyan eden konuşmasında Vekil Topal, ilimizde kuruluş sürecinde sancılı bir dönem geçiren Hatsu’nun kaliteli yaşamı müjdelediğini belirtti. Toplantıda vatandaş sorunları konuşulurken, vatandaşın inşaat çalışması yaparken cezai işlem görmemesi için binaya Şantiye suyu ve elektrik bağlatması gerektiği uyarısını Şef Murat Dipoğlu’ndan geldi.

CHP Hatay Milletvekili TOPAL’ın çat kapı ziyaretinde, Muhtarlarla görüşme halinde olan Hatsu Şube Müdürü Nihat Sürmeli ve Şef Murat Dipoğlu, Muhtarların istek ve taleplerini dinleyerek sorunlarını ivedilikle çözmeye çalıştıklarını belirttiler.

Ziyaretçi Muhtarları tek tek dinleyerek sorunlarını not alan Hatay Su Ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Uzunbağ Şube Müdürü Nihat Sürmeli, vatandaşların altyapı ve kaliteli su alımıyla ilgili bir sorunu kalmaması amacıyla verilen mücadelenin devam ettiğinin altını çizdi.

Yaşam kaynağı olan içme suyunu Hatay’ın her yerinde adaletli bir şekilde kullanım sağlanması amacıyla çalışmalarını aralıksız gerçekleştirdiklerini belirten Müdür Sürmeli, “herhangi bir haksızlık oluşmaması için kullanılan suya abone olmak şarttır. Bu noktada vatandaşlarımızın temsilcisi olan değerli muhtarlarımız elini taşın altına koyup, kaçak su kullanımı hakkında gerekli yönlendirmeleri yapmalıdırlar. İçtiğimiz ve kullandığımız suda Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın hakkı vardır. Böyle bir hassas konuda bütün halkımızın duyarlı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Hatsu’nun ilçemizde çok önemli yatırımlara imza attığını dile getiren konuşmasında CHP’li Vekil Topal, “HATSU Sokaktaki vatandaştan esnafımıza, emeklilerden köylü vatandaşlara hemen herkese ulaşmalı. Bunu yaptıklarını biliyorum idda ediyorum Hatsu, İski’den daha iyi çalışıyor. Onlara başarı diliyorum. İlçemiz vatandaşının Hatsu çalışanlarını, Hatsu çalışanlarının da vatandaşımızı idare eden bir noktada olması iş akışını daha da kolaylaştırır”dedi.

İlçede Hatsu Binasının kazandırılmasına katkı sunan CHP’li Vekil Topal’a teşekkür eden Müdür Sürmeli, ‘Sayın Vekilimize ziyareti için teşekkür ediyoruz’ dedi.

Sinanlı Mahalle Muhtarı İbrahim Bozhaydar, Aknehir Mahalle Muhtarı Gassan Ekşi, Yeşilköy mahalle Sakinlerinden Mehmet Üregen ve Ataköy İhtiyar Heyeti Azası Ziya Aslan’ın taleplerini Hatsu Şube Müdürü Nihat Sürmeli, Şef Murat Dipoğlu, Abone Şefi Fatin Fansa, Kanalizasyon Şefi Hüsamettin Fakioğlu, da dinledi.

Şef Dipoğlu’ndan çağrı….

Vatandaşa çağrıda bulunan Şef Dipoğlu, inşaat yaptırmak isteyen vatandaşların cezai işllem görmemesi için, Şantiye suyu ve elektriği bağlatması gerektiğine dikkat çekti. Dipoğlu, aksi bir durumda vatandaşın idari para cezasına çaptırılacağını duyurdu. Şef Dipoğlu, vatandaşın mağdur olmamak için 185’ten her türlü bilgili rahatlıkla alabileceğinin altını çizdi.

 

Share
1088 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?