HATAY’IN HAVASI TEMİZ ÇIKTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HATAY’IN HAVASI TEMİZ ÇIKTI

Bu haber 15 Ağustos 2016 - 20:13 'de eklendi ve 373 kez görüntülendi.

 

HATAY’IN HAVASI TEMİZ ÇIKTI

İki ayrı araştırma ve tespit çalışmasına göre ilimiz Hatay’ın havası temiz çıktı. Doğal-Gaz’ın ilin büyük bir bölümüne yayılması ardından yapılan ilk ölçümlerden yüz güldüren sonuçlar çıkması hem sevindirdi hem de önümüzdeki günlerde Doğal-Gaz’ın tüm ile yayılmasıyla birlikte gelecek olan sonuçlardan umutlandırdı.

fabrika

Hem ilgili Bakanlığın hem de Dünya Sağlık Örgütünün açıkladığı verilere göre, partiküler madde yoğunluğu azlığı bakımından Giresun ülke sıralamasında ilk sırada yer alırken, Giresun’u Çanakkale, Adana ve Hatay 4. sıradan izledi.

Kükürtdioksit yoğunluğu verilerine göre, de temizden kirliye iller sıralamasında havası en temiz il 2 mikrogram metreküp ortalamayla İçel ili olurken, bu ili Zonguldak, Kocaeli, Giresun, Adana, İzmir, Tokat, Gümüşhane, Rize ve 9. sıradan ilimiz Hatay izledi.

Hava kirliliğinin çevre ve insan sağlığı üzerindeki etkilerini engellemek, hava kalitesiyle alakalı veri (bilgi) toplamak ve ikaz eşikleri aracılığıyla halkın bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla, 2005’ten bu yana hava kalitesi ölçüm istasyonlarıyla partikül madde ile kükürtdioksit parametrelerini ölçen Bakanlık Hatay ilinin en partiküler’de en temiz 4. il ve kükürtdioksit’te en temiz 9. il olduğunu açıkladı.  Listede yer alan 44 kentte ciddi hava kirliliği yaşanıyor. Yıllık ortalaması 20 birimi aşan ve 50-100 μg/metreküp arasında seyreden kentlerde ilimiz Hatay’ın adının çakmaması mutlu etti.