logo

reklam

HATAY’DAN EKONOMİK ACİL TALEP!

Antakya Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Hatay Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz ortak bildiriyle, terör olaylarından dolayı zarar gören esnafa ve çiftçilere verilen desteğin tüm Hatay ilini kapsaması için T.C. Başbakanlığı’na yazı yazdılar.

Halkımızı yıldıramadılar…

Ortak bildiride, “Suriye’de yaşanan iç savaş ile birlikte sınırlarımızda devletimizi tehdit eden terör örgütlerinin yuvalanması sonucu, Devletimizin bekası ve halkımızın güvenliği için başlatılan uluslararası hukuk ve Meşru Müdafaa ilkesine uygun olan Zeytindalı harekâtının öncelikle devletimizin ve milletimizin hayrına yönelik başarıyla sonuçlandırılmasını Yüce Allah’tan diliyoruz. Bölgemizde yaşanan Suriye iç savaşı ve terör örgütlerinin saldırıları halkımızı asla yıldıramamış, Devletimize olan bağlılığı daha da arttırdığını belirtmek isteriz. Yaşanan terör olayları nedeniyle terör olaylarından zarar gören esnafımızı rahatlatmaya yönelik olarak bakanlar kurulumuz tarafından Hatay ve Kilis illerinde faaliyet göstermekte olan tarımsal üreticiler ile esnaf ve sanatkarların hazine faiz destekli kredi ödemelerinin 20.01.2018-30.04.2018 tarihleri arasında faizsiz olarak bir yıl süre ile ertelenmesi kararı verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Destek Çalışması Başlatılmalı

“Kilis ilinin tamamı için 31 Aralık 2017 öncesindeki vergi borçları ve sosyal güvenlik prim borçları 31 Aralık 2018 tarihine kadar erteleme kararı alınmıştır. Hatay İlimizin Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde ikamet eden sigortalılar ve işverenlerinin de Ocak içi ayına denk gelen kurum alacaklarının 28 Şubat 2018’e kadar ertelenmesine ve hem vergi hem sigorta primlerinin 6 ay süreyle tamamının ertelenmesine karar verilmiştir.

Bölgemizde zor durumda kalan esnaf ve tacirimize yönelik desteklerinden dolayı esnaf ve tacirlerimiz adına Hükümetimize şükranlarımızı sunarız. Hükümetimizce verilen desteğin Suriye’deki iç savaş nedeniyle yıllardır sıkıntı yaşayan ilimizdeki tüm ilçelerde faaliyet gösteren bütün esnaf ve tacirlerimizi kapsayacak bir destek kararı alınması yönünde çalışma başlatılmasını esnaf ve tacirlerimiz adına saygıyla arz ederiz” dediler.

Haber Merkezi

Share
274 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?