HATAY'DA SURİYELİLERE "İŞ FİKRİ OLUŞTURMA" EĞİTİMİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HATAY’DA SURİYELİLERE “İŞ FİKRİ OLUŞTURMA” EĞİTİMİ

Bu haber 13 Ekim 2017 - 9:04 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

 

Suriyelilerin girişimcilik potansiyelleri ile ekonomiye ve istihdama katkılarını sağlamak için hayata geçirilen İMECE Programı’nın hızlandırılmış dönem eğitimleri başladı.

Proje, birlikte ortak geleceği paylaşacağımız Suriyelilere, bundan sonraki süreçte yardımlarla yaşamayı değil, ekonomiye fayda sağlayacak iş fikirleri oluşturmayı öğretiyor. Bu kapsamda, 13-14 Ekim tarihleri arasında farklı kültürleri içinde barındıran Hatay’da girişimcilik eğitimi verilecek.

Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile birlikte Suriyeli mültecilerle ortak bir gelecek için hayata geçirdiği en kapsamlı proje olan İMECE Programı’nın hızlandırılmış dönemi başladı. Program kapsamındaki 14 ilde yüksek potansiyelli mülteci girişimcilerin iş kurma süreçlerini destekleyecek Girişimcilik Yerel Eğitimleri Türkçe, İngilizce ve Arapça bilen eğitmenler tarafından “Arapça” olarak verilecek.

Balık yemeyi değil balık tutmayı öğreten projede, 13-14 Ekim tarihleri arasında Hatay’da eğitimler verilecek.

İş Fikri Oluşturmayı Öğrenecekler

Hızlandırılmış dönemin yerel eğitim müfredatından bahseden Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, Eğitimler, katılımcıların girişimcilikle ilgili temel konseptleri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içeriyor. Bahsedilen konseptler iş kurmak için gerekli ana noktaları kapsıyor.Aslında amacımız, katılımcıların bir “İş Fikri Sunumu” oluşturmalarını sağlamak” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films