logo

reklam

HATAY’DA FELAKETİN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

 

Hatay’ın  Antakya ilçesinde hafta sonunda akşam saatlerinde meydana gelen selin etkileri gün ağırınca ortaya çıktı. Hafta sonunda sağanak yağış etkili oldu.

Aşırı yağış nedeniyle ilçe merkezinde yollarda sel oluşurken, ilçe halkı ve esnaf olumsuz olarak etkilendi. Belediye ve itfaiye ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar yol ve evlerde toprak ve su tahliye çalışmasında bulundu.

Sel ve heyelandan etkilenen ev ile işyerlerinde vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla beraber temizlik çalışmasına başladı. Bazı evlerin bahçe duvarlarını yıkan sel bölgesinde, elektrik direklerinin yıkıldığı ve ilçenin göz bebeği Uzunçarşı Caddesindeki parke taşlarının yerlerinden çıktığı görüldü.

Herhangi bir yaralının bulunmadığı olayda cadde ve sokaklarda tahribatların olduğu gözlendi.

Sağanak yağıştan dolayı bazı ev ve iş yerlerini su basarken vatandaşlar ise araçlarıyla birlikte sele dönüşen yağmur sularının ortasında mahsur kaldı.
Yaklaşık bir saat aralıksız yağan sağanak yağış dolayısıyla maddi hasarlı trafik kazaları meydana gelirken, itfaiye ekipleri ve vatandaşlar sel sularında mahsur kalanların yardımına koştu.

Haber-Foto: Hasan Dadük

Share
182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?