HATAY’DA BARO VAR! « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

HATAY’DA BARO VAR!

Bu haber 17 Eylül 2022 - 14:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hatay Barosu’nun Ekim ayında yapılacağı öğrenilen genel kurulunda, eski başkan Av. Ekrem Dönmez’in yeniden başkan adayı olacağı öğrenildi.

Yakın çevresine bu görüşünü ifade eden Av. Ekrem Dönmez’in gündeminde, CMK’ye yönelik “avukatların haklı eylemi” bulunuyor. Bu konudaki tepkisini, “Avukat yoksa, o yargılama eksiktir.

O halde değiştir” şeklinde ifade eden Dönmez, adli yıl açılışındaki mesajında meslektaşlarına şunları söyledi: “Yeni adli yıla başlarken, niyeti avukatlık mesleğini bilerek ve isteyerek bitirmek olan bilinçli politikanın, eninde sonunda yargının da toptan iflasına ve batışına sebep oluşunu izliyoruz.

Meslektaşlarımız, uzun bir süredir ekonomik sorunlarla boğuşurken, avukatların mesleki güvenceleri her geçen gün erozyona uğratılıp meslek alanlarımız daraltılırken, avukatlara yönelik baskı, tehdit ve fiili saldırıların hiç olmadığı kadar arttığı bu süreçte yıllardır mesleğimizi ifa ederken yaşadığımız yakıcı sorunlara hiçbir çözüm getirmeyen, avukatların hiçbir talebinin karşılanmadığı ve avukatlara saldırılara bir kez olsun en yüksek perdeden ses çıkarmayan politika, avukatların, ülkenin her yerinden intihar haberlerinin yükselmesine de sebep olmuştur.

Avukatın, sosyal ve mesleki olarak bağımsız ve özgürce mesleği yapmasına engel olan tüm kısıtlamaların kaldırılmasını beklerken, yeşil pasaportu kazanım olarak sunup, bu pasaportla bir adım atamayacağını bildiği halde avukatı adli yardım ve CMK avukatlığına mahkum eden anlayışın ironik ve alay konusu bu tasarrufundan başka Avukatlık mesleğinin hiçbir kazanımı olmamış, var olan tüm kazanımlar da birer birer ortadan kaldırılmıştır.

Meslek alanımız, sürekli kapsamı genişletilen zorunlu arabuluculuk uygulamaları, uzlaştırma uygulamaları, noterlere devredilen işlerle iyice daraltılırken, avukatın ‘bağımsız savunma görev ve yetkisini’ serbestçe ve özgürce yerine getirecek hiçbir adım atılmamıştır. Angaryaya dönüşen adli yardım ve CMK tarifelerini dahi güncellemeyi gereksiz görmüştür.”

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket