Hatay'da 15 ilçe varken neden sadece 6 ilçemiz teşvik aldı? BABA, EVLADINA YİNE KETUM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Hatay’da 15 ilçe varken neden sadece 6 ilçemiz teşvik aldı? BABA, EVLADINA YİNE KETUM

Bu haber 28 Ağustos 2020 - 14:13 'de eklendi ve 1.246 kez görüntülendi.

“Hatay 5. Teşvik bölgesine alınmalı” çağrısı yapan Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’a 15 ilçeden 6 ilçeye destek verilerek cevap verildi. İlçemizde teşvik haberini duyan vatandaşlarımız, ilimizde bazı ilçelerin destek almasına sevindiklerini ancak ‘mevcut hükümetin baba olduğu düşünülürse evladına yine ketum’ davranmasından dolayı rahatsız olduklarını belirttiler.

CHP Milletvekili Güzelmansur, teşvik müjdesini “Hatay 5. Teşvik bölgesine alınmalı. Bu olmuyorsa da ilçe bazlı teşviklerde 5. Gruptan yararlandırılmalı” diye defalarca iktidara çağrıda bulunmuştum.

Arsuz, Reyhanlı, Yayladağı, Hassa, Kumlu, Altınözü ilçelerimiz için bu gerçekleştirildi.

Ülkemizin, halkımızın sorunları için çözüm üretmeye, bu çözüm önerilerini de Hükümetle paylaşmaya devam edeceğim. Çözüm önerilerim dikkate alındığında kazanan halkımız oluyor, bu da beni mutlu ediyor” sözleriyle duyurdu.

İlimizde teşvik alan 1 ilçenin CHP, 4 İlçenin AKP, diğer ilçenin de AK Parti koalisyonlu parti MHP’li oluşuna dikkat çeken kimi vatandaşlar, Vekil Güzelmansur’a emekleri için teşekkür ederken; ‘ilimiz bir bütün olarak değerlendirilmeli. Turizm, gastronomi, tarım, tarih ne ararsanız bu ilde mevcut. Bu halk bundan daha fazlasını hak ediyor” ifadesinde bulundular.

Kimi vatandaş, “ayrım yapmak hoş değildir. HBB Başkanlığı Hatay Akbez’den başlıyor, Akbez kokuyor. Öncelikli hizmet alanları ilçelerde var. Bahsettiğiniz ilçeleri iktidar düşünsün. Siz duyurun doğru. Öncelikle üyelerinizi birazcık duyun. Başarılar” dedi.

Kimi vatandaş ise; mevcut teşvikin Hatay için yeterli olmadığını belirterek “biz Samandağ halkı olarak neden hiçbir teşvikten yararlanamıyoruz Samandağ Hatay’ın veya Türkiye’nin bir ilçesi değil midir? Ne zaman bitecek bu ayrımcılık’ dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı