HATAY’A ÖZEL DOLU DOLU PROGRAM « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HATAY’A ÖZEL DOLU DOLU PROGRAM

Bu haber 19 Temmuz 2022 - 12:22 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

   Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın anavatana katılışının 83. yıl dönümünde bir dizi etkinliğin altına imza atacak. Sünnet Şöleni, 83 Metrelik Künefe İkramı ve Folklor Gecesi ile başlayacak program Antakya EXPO alanı ev sahipliğinde gerçekleşecek. Etkinlikler saat 17.30’da 21 Temmuz akşamı  aşlayacak, 24 Temmuz’da 11. Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası Finalleri ile son bulacak.

Etkinliklerin ikinci gününde Türkiye’nin en uzun soluklu amatör futbol turnuvası olan Erhan Aksay EXPO Futbol Turnuvası’nın şampiyonu belli olacak. Antakya ve İskenderun gruplarını lider tamamlayan takımlar bu anlamlı turnuvanın şampiyonu olmak için Esentepe Futbol Sahası’nda ter dökecek. Saat 18.30’da başlayacak maçtan önce Hatay Veteranlar ile Fenerbahçe Veteranlar gösteri maçı yapacak. Festivalin ikinci gün etkinlikleri Antakya EXPO alanında saat 20.30’da başlayacak kokteyl ile tamamlanacak. 83. yıl dönümü kutlamaları, UNESCO Gastronomi Evi’nin ev sahipliği yapacağı piyano ve keman dinletisi ile devam edecek. Müzik dinletisi, 23 Temmuz Cumartesi saat 19.00’da başlayacak ve kutlamalar bir kez daha EXPO alanına taşınacak. Türk halk müziğinin sevilen ismi Volkan Konak, Antakya EXPO alanında sevenleriyle buluşacak.

Volkan Konak, Cumartesi akşamı saat 20.30’da EXPO amfi tiyatroda vereceği konser ile 23 Temmuz’un coşkusunu doruklara taşıyacak.

Festival programı 24 Temmuz’da 11. Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası Finalleri ile son bulacak. Ata sporuna gönül veren yüzlerce güreşçi pazar günü saat 15.00’te başlayacak final müsabakalarında şampiyon olabilmek için Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi mersahına çıkacak.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı