HATAY VALİSİ'NE SESLENDİLER! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HATAY VALİSİ’NE SESLENDİLER!

Bu haber 16 Mart 2018 - 8:11 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Vatandaşlar; ‘açıklamanızı düzeltin ve cinayeti işleyen polislerin tutuklanmasını sağlayın” dediler.

İlçemizde halk, günün ilk saatleri polis kurşunuyla öldürülen Güven Oğorel’in ölümü ile ilgili Hatay Valiliği’nin yaptığı açıklama ile gerildi. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, Samandağ’da vurulan gencin dur ihtarına uymadığı ve arabasında paketlenmiş uyuşturucu bulunduğu ve havaya ateş açılarak uyarıldığı şeklindeydi. Sosyal medyaya yansıyan bir kamera görüntüsü ise bu söylemlerin tümünün içini boşalttı.

Hatay Valiliği’nin açıklamasına göre, “12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 22.00 sıralarında Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesi Filiz Sokak üzerinde bulunan uygulama noktasında görev yapan güvenlik birimlerince yaklaşan bir araca dur ihtarında bulunulmuştur.

Araç sürücüsünün dur ikazına uymayarak aracı, görevli personelin üzerine sürerek kaçmaya başlaması sonrasında ekipte görevli personel tarafından aracı durdurmak ve şüpheliyi yakalamak amacıyla önce havaya, daha sonra aracın lastiklerine doğru iki el ateş açılmak zorunda kalınmıştır.

Şüpheli aracın halkımızın güvenliğini tehdit edebilecek bir olayda kullanılma ihtimalini ortadan kaldırmak maksadıyla kanuni yetki çerçevesinde gelişen olay neticesinde; içerisinde iki kişi bulunan aracı kullanan ve hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 3 ayrı yakalama kararı bulunan G.O. isimli şahıs yaralanmıştır.

Olay yerine çağırılan ambulans ile hastaneye sevk edilen şahıs, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

Araç içerisinde yapılan aramada; satışa hazır paketlenmiş uyuşturucu madde, uyuşturucu alımında kullanılan şırınga ve iğneler ile bir adet kurusıkı tabanca bulunmuştur. Şahsın mevcut durumunu bildiği için yakalanmamak amacıyla kaçmaya çalıştığı değerlendirilmektedir.

Ayrıca şüpheli şahıs ile ilgili yapılan araştırmada; değişik suçlardan toplam 19 adet suç kaydının olduğu, uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından yakalama emri bulunduğu, ayrıca asker kaçağı olduğu anlaşılmıştır.

Konunun şüpheye mahal bırakılmayacak şekilde ortaya çıkarılması amacıyla adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Samandağ’da polis kurşunu ile öldürülen Güven Oğorel’in öldürülme anını yansıtan görüntülere göre herhangi bir kovalamacanın yaşanmadığı ortaya çıktı. Görüntülerde 3 polis park halindeki araca doğru koşarak yöneldiği görülüyor. Görüntüler olay anında oradan geçen bir kız çocuğunun korkuyla koştuğunu da yansıtıyor. 

Samandağ’da büyük infial yaratan olayla ilgili Hatay Valiliği’nin açıklamasına yönelik tepkiler var. Vatandaşlar Hatay Valiliği’nin açıklamasında Güven Oğurel’in geçmişi ile insanlarda algı operasyonu yapmaya çalışıldığı hissi verdiği ifade edilirken, maktulün kimliğinin öldürülmeye sebep olmadığı bu hakkın kimsede olmadığı yönünde oldu. Vatandaşlar, olayın aydınlatılmasını talep ederken, Hatay Valisi’ne seslendiler. vatandaşlar; ‘açıklamanızı düzeltin ve cinayeti işleyen polislerin tutuklanmasını sağlayın” dediler.

Haber: Ali Doğru / Foto : Haber Merkezi