HATAY VALİSİ’DEN ÖZDAĞ AÇIKLAMASI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HATAY VALİSİ’DEN ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

Bu haber 28 Haziran 2022 - 10:59 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindekilerin Hatay’da konvoyu durduruldu. Kente girişine izin verilmedi. 

Partililerle beraber Hatay sınırına doğru yola çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay girişinde jandarma engeliyle karşılaştı. Polis ve jandarma ekipleri tarafından kente alınmayan Özdağ, yasak kararı kalkana kadar bulunduğu yerde bekleyeceğini söyledi.

Konu üzerine Hatay Valiliği’nden Açıklama Geldi

Hatay Valiliği, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la ilgili basın bildirisi yayınladı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafondan yapılan açıklamada, “Hatay sınırına mayın döşeyeceğini iki gündür ilan eden, yabancı düşmanlığı ile her kesimden insanın bir arada yaşadığı, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü kadim şehir Hatay’ımızın sosyal dinamiklerine mayın döşeyeceğini söyleyerek, kışkırtıcı bir üslupla ilimize gelen tüm grup ve kişilerin telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verilmemesi adına kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde kamu düzeninin ve asayişin sağlanabilmesi, huzurun temin edilebilmesi amacıyla Valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı