ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Şubat 2017

Hatay Valiliğinden Çatışma Açıklaması ŞEHİDİN VAR HATAY

 

Hatay ili kırsalı Amanoslar’da terör örgütü PKK’ya karşı mücadele yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri dün saat 14.30 sıralarında sıcak temas sağladı. Çatışma çıktı bir Uzman Çavuş şehit düştü. Hatay Valiliği konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, 3 Ocak’ta Amanos Dağları’nda başlayan operasyonun halen devam ettiği belirtildi.

Dün saat 14.30’da teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğu vurgulanan açıklamada şu bilgiler verildi: “Amanoslar bölgesindeki bölücü terör örgütü mensuplarının muhtemel barınma alanları ile sığınaklarına yönelik olarak 3 Ocak 2017 tarihinde operasyon başlatılmıştır. Söz konusu bölgede 9 Şubat 2017 günü bölücü terör örgütü mensuplarına ait olduğu değerlendirilen bir adet depo tespit edilmiş, depo içerisinde malzemeler imha edilmiştir.

Yürütülen operasyonlar nedeniyle vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için 10 Şubat 2017’da Amanoslar kırsalında belli alanlar ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiş ve bu husus aynı gün Valiliğimiz sitesinden de kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bölgede sürdürülen operasyonlarda bugün saat 14.30’da yaşanan sıcak temas sonucunda kahraman silahlı kuvvetlerimize mensup 1 askerimiz şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmekte olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.”

Hatay Valiliğinin daha önce ilan ettiği alanları kamu yararı adına bir daha yayınlıyoruz;” 12 Şubat 2017 Pazar gününden saat 00.01’den itibaren 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 23.59 dahil olmak üzere 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.

Özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerler şöyle:  Koyuneğreği Tepe, Taşlı Sırtları, Katrangölü Tepe, Karaoluk Tepe, Kartal Tepe, Mor Tepe, Kuşçu Tepe ve Daz Dağı ile Tepe bölgeleri içinde kalan Eşik Meydanı, Tekkoz Mahallesi, Koyunbeyli Yayla, Sarıdüz Tarla, Sincancık Mahallesi, Kocadüz Mahallesi, Koscak Yayla, Çukurkonuş Yayla, Çatköy Mahallesi, Namaztaşı Mahallesi, Akelma Yaylası, Ahmetçiğindüzü, Mıntıklar Yayla, Yatakyayla, Balarmut Yaylası, Macıklı Yayla, Devehayması Yayla, Bülke Yayla, Kapılı Mahallesi, Tohtak Mahallesi, Çatnergis Yayla, Küflütarla Yayla, Gazelli Yayla, Ufakalıç Yayla, Domuzdamı Yayla ve Cıvıkyayla bölgeleri ile bölgenin kırsalında kalan alanlar. Vatandaşların can ve mal güvenliği açısından belirtilen süre içerisinde belirlenen özel güvenlik bölgelerine girmemeleri istendi.”

Haber-foto:Haber merkezi

 

 

 

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?