“HATAY SEVGİ İLE KAZANACAK” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“HATAY SEVGİ İLE KAZANACAK”

Bu haber 08 Nisan 2022 - 12:21 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.

İlçemizde 1 yıllık hizmet sürecini Cumhuriyet Mahallesi İngiliz Okulu Caddesinde MKPERA Klinik, Defne İlçesi Subaşı MahallesiBedir Caddesi üzerinde de MKPERA kampüs olarak hizmet veren Kurucu Murat KUDRET ile MKPERA üzerine konuştuk. Sosyal Sorumluluk Projesinin vücut bulmuş hali olan MKPERA Ailesi, siyaset üstü ve gelecek görüş açısıyla hareket ediyor.

İlçemiz Kurtderesi Mahallesi sakinlerinden Kurucu Murat KUDRET ile MKPERA Klinik ve MKPERA Kampüs üzerine gerçekleştirdiğimiz sohbetimiz derin ve etkileyici.

Özel çocukların eğitimine adanan bir yaşamı kendisinden dinlediğimiz MKPERA Kurucusu Murat KUDRET, “2004 yılında Anadolu Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliğinden mezunum. Bugün de çok severek devam ettirdiğimiz mesleğimize attığımız ilk adımın süreklilik heyecanını yaşıyoruz.

Özel öğrenciler her zaman daha iyisini hak ediyor. Düsturu ile 2004’ten bu yana özel eğitim vizyonuyla onlarca özel çocuğu üniversiteye, iş yaşantısına, toplumsal yaşama, bağımsız hayata kazandırdı. Kurucusu olduğum birçok özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, binlerce özel çocuğun geleceğini aydınlatmaya devam ediyoruz” dedi.

Etkili Bir Sivil Toplum Lideri

Hatay Sevgi ile Kazanacak şiarıyla yola çıkan MKPERA Kurucusu Murat KUDRET, konuşmasının devamında Sivil toplumun demokratik bir ülkedeki rolünün çok iyi farkında olduklarının altını çizerken, “içerisinden çıktığımız topluma ve memleketimiz Hatay’a önemli sivil toplum kuruluşlarını hayata geçirerek katma değer sağlamak ta bizim için önem arz ediyor.

Kurucu başkanlığı ve üyeliğini yaptığım STK’lar arasında; HAYMEDER – Hatay, Medeniyetlerini Tanıtma ve Dayanışma Derneği, Engelsizsiniz Yașam, Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardımlașma ve Dayanıșma Vakfı, Türkiye Sakatlar Derneği Beylikdüzü Șubesi bulunmaktadır” dedi.

Sevgi Dolu Bir Eș Ve Șefkatli Bir Baba

‘Aile toplumun temel tașıdır’ diyerek aile yaşamını sorduğumuz soruya cevap veren MKPERA Kurucusu Murat KUDRET, “toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur. Uyumlu bir ortamda büyüyen ve gelişen çocuk, sağlıklı ve güçlü bir insan olarak topluma katılır. Bu da toplumun sağlam ve güçlü olmasına katkı sağlar. Belirtilen anlayış çerçevesinde 2006 yılında Serap Hanım ile hayatımı birleştirdim. Asi adında bir erkek ve Asel adında bir kız çocuk babasıyım” dedi.

Samandağ bölgesinde ilk kez birçok alanı bünyesinde barındırarak hizmet vermeye başlayan MK Pera Klinik’in çalışma alanları hakkında bilgiler de veren MKPERA Kurucusu Murat Kudret’in açıklamaları MKPERA ÜZERİNE adlı köşemizde HER SAYIMIZDA yer alacak. Kıymetli okurlarımızın takip etmesi temennisi ile sorularınızı muratkudret@gmail.com adresi üzerinden ulaştırabilir, merak ettiklerinizi sonraki sayılarımızda okuma şansına erişebilirsiniz.

MKPERA ÜZERİNE adlı köşemizde sonraki konumuz MKPERA’nın HİZMET ALANLARI üzerine olacak.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı