Hatay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği Kuruldu « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Hatay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği Kuruldu

Bu haber 10 Haziran 2022 - 14:38 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

“ALDIĞIMIZ TUTAR, ARTAN MALİYETLERİ KARŞILAMIYOR”

Hatay da özel gereksinimli bireylere hizmet sunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi yetkilileri biraya gelerek Hatay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneğini kurdular.

Derneğin kuruluş amacıyla ilgili açıklamada bulunan Sait KARATAŞ, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel kurumlar olarak özel gereksinimli bireylere hizmet sunmaktayız. Kurumlar olarak özel gereksinimli bireylerin yüksek yararı ve kurumların hizmet sunumlarının sürdürülebilirliğinin sağlanması yönünde kurumların işbirliği yapmaları, kalite standartlarını artırmaları ve yerel sorunların çözümü noktasında ortak hareket etme kararı aldık. Kurumlarımızın yıllardır örgütlü bir çatı altında hareket edememesi ilimiz için büyük bir eksiklikti. Kurmuş olduğumuz dernek ile bu boşluğu doldurmayı amaçlamaktayız” dedi.

Karataş yaptığı açıklamanın devamında pandemi süreci, akabinde oluşan ekonomik şartların kötüleşmesi ve yüksek enflasyon nedeniyle kurumların hizmet sunum kalitesinin düştüğünü hatta hizmet sunumunun sürdürülebilir olmaktan çıkabileceğini belirtti.

Kurumların tek gelir kaynağının sunulan hizmetin karşılığı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden ödenen tutar olduğu ve bu tutarın artan maliyetleri karşılamadığı belirten Karataş, devlet yetkililerinden bu konuda çözüm üretilmesini beklediklerini ve Temmuz ayında alana yönelik ücret iyileştirmesi yapılırsa özel çocuklarımızın özel eğitim ve rehabilitasyon sürecinin devamının sağlanacağını ve bu konuda da tüm kurum ve kuruluşların desteklerini beklediklerini ifade etti.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı