"HATAY HALKININ DİKKATİNE!" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“HATAY HALKININ DİKKATİNE!”

Bu haber 14 Haziran 2019 - 8:08 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

   Eğitim Sen Hatay Şube Yürütme Kurulu Adına Şube Başkanı Deniz Ezer, 2014’te terör örgütü İŞİD’ e biat eden ve daha sonra cihatçı terör örgütü Ceyş’ül İzze’nin sözde komutanı olan Abdülbasit el Saruti için Reyhanlı Tevhid Cami’nde düzenlenen kitlesel cenaze törenin halka yönelik bir provokasyon olduğunu ifade ederek konu üzerine açıklamada bulundu.

Ezer açıklamasında; “Abdulbasit El Sarut isimli şahıs, Suriye’de ve Türkiye’de birçok katliama imza atan ABD Emperyalizminin paravan örgütleri  IŞİD, El Nusra ile ilişkili bir terörist olarak tanınmaktadır. Kamuoyunda bilinen ‘Alevilerin kökünü kazıyacağız’ sözleriyle dolu videolarında  katliamcı kimliğini bizzat ortaya koyan bir şahıs.

9 Haziran 2019 Pazar günü, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bu şahıs için kitlesel bir cenaze töreni düzenlenmiş, öncesinde IŞİD taraftarları sokak sokak dolaşarak  bu cenaze töreni için çağrıda bulunulmuş ve örgüt proragandası yapılmıştır.

Reyhanlı ilçemize istediği gibi girip çıkan eli kanlı canilere sırf Esad’a karşı savaşıyorlar denilerek yaptıkları her şeye göz yumulması kabul edilecek bir durum değildir.Kaldı ki bu kişilere ikamet izni verilmiş olması veya izin verilmemişse de ikametlerine göz yumuluyor olması ileride Reyhanlı halkımıza yönelik bir tehlikeyide barındırmaktadır.Ayrıca her söylemlerinde alevi katliamından bahseden bu insanlara tanınan bu ayrıcalık tarih boyunca bir arada kardeşçe yaşayan Hatay halkını rahatsız etmektedir.

Eğitim Sen Hatay Şube olarak Asırlardır Hatay topraklarında hiç bir ayrım yapmadan kardeşçe barış içinde yaşayan halkımızı bu tip provokasyonlara karşı dikkatli ve sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

“Alevilerin kökünü kazıyacağız”şeklinde nefret söylemleri olan terör örgütü üyesinin cenazesinin konvoylar eşliğinde şova dönüştürülmesine karşı yetkilileri daha sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Hatay Eğitim Sen Şubesi olarak bizler dün olduğu gibi bugünde halkımızın bir arada huzur ve barış içinde yaşaması için üzerimize düşen görevi yapacağımızı ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films