HATAY EĞİTİM BİR SEN  “GAZİANTEP'TE MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HATAY EĞİTİM BİR SEN  “GAZİANTEP’TE MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bu haber 24 Ağustos 2016 - 12:09 'de eklendi ve 952 kez görüntülendi.

Hatay Eğitim Bir Sen, bir açıklama ile Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadığını, gerçekleştirenleri lanetlediğini duyurdu. Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar imzalı mesajda, alçak saldırı ve katliam şiddetle lanetlendi, faillerinin bir an önce yakalanarak adalet önünde hesap sorulması beklentisi dile getirildi.

14102094_304701799881905_1837643004_n

Eğitim Bir Sen’in terörü kınayan mesajı şöyle:

“Bu hain saldırının hedefi bir bütün olarak Türkiye halkıdır. Bütün insanlıktır. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin devamı kaos ve terör stratejilerini devreye sokan terör koalisyonunun hain saldırısıdır. Amaç, 79 milyonun kanlı darbe girişimine karşı gösterdiği büyük direnişi kırma, başta Yeni Kapı olmak üzere 81 ilde sergilenen destansı uzlaşma ve buluşmayı sarsmaktır.

Bu saldırı, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik bir saldırıdır. Terör, işgal, kaos ve komplo planlarını her defasında boşa çıkaran, alçak hesapları bozan Türkiye, dün olduğu gibi bugün de diz çökmeyecektir. Birlik ile ürettiğimiz güce sahip çıkacağız, küresel güçlerin, taşeron örgütlerin ve destekçilerinin kirli emellerini boşa çıkartacağız, heveslerini kursağında bırakacağız.

Gaziantep’te gerçekleştirilen hain, alçak saldırı/katliam; ‘amasız, fakatsız, ancaksız’ insanlık dışı terör saldırısıdır. Bu saldırıyı gerçekleştirenler, terörist; mensup oldukları yapılar terör örgütü; bu örgütlere arka çıkanlar, sessiz kalanlar, açıktan ya da gizli destek verenler ise terör destekçisidir. Hepsini kınıyoruz.

Milletimize düşen görev, sağduyulu olmak, ortak akılla hareket etmek, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan emperyalist oyun kurucularının tuzağına düşmemektir.

Memur-Sen ailesi olarak, gerçekleştirilen hain saldırıyı kınıyor, yüce Allah’tan, menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, bir mesajla, geçtiğimiz hafta Gaziantep’te yaşanan terör saldırısını kınadı. Defne Belediye Başkanı Yaman’ın kınama mesajı şöyle:

“Gaziantep’te, masum insanları hedef alan, alçakça planlanmış terör saldırısında yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Masum insanlara düğünlerinde saldıracak kadar gözlerini ve yüreklerini karartmış olan caniler hedeflerine ulaşamayacak, ülkemizi, Ortadoğu’nun kardeşkanına bulanmış karmaşası içine çekemeyeceklerdir. Bu ülkede yaşayan bireylerin siyasi görüşleri, etnik yapıları, inançları ne olursa olsun, böyle bir barbarlığa ve böyle bir vahşiliğe asla taraf olması mümkün olmadığı gibi, bir düğünde masum insanları bombalayacak kadar sapkın zihniyetin bu coğrafyada tutunması da olanaksızdır. Ülkeyi iç savaşa sürüklemek amacıyla insan aklının sınırlarını zorlayan terörist eylemlere karşı takınılacak tek tavır koşulsuz olarak barışı savunmak olacaktır.”