ÜST REKLAM

logo

reklam

HATAY CHP İL KONGRESİ SONUÇLARI VE İL YÖNETİMİ

 

Antakya HATMEK Salonundaki seçim CHP Hatay İl Teşkilatına yakışır bir olgunlukta, tam bir şölen havasında gerçekleştirilerek 624 delege önüne konulan listeye oy verdi.

624 delege 6 sandıkta oy kullanarak çarşaf listede 144 adayın 76’sı içerisinde Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığındaki 24+1 il yönetim kurulunu,  47 adayın arasından da 20 kişilik kurultay üyesini, 21 adaydan 9 kişilik il disiplini kurulunu belirledi. Yapılan sayımlarda ilk belirlemelere göre, 20 kişilik Kurultay üyeliği listesi sonuçlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Kurultay üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Servet Mulloğlu(370), Nazım Culha(352), Hasan Ramiz Parlar(345), İbrahim Yaman(343),

Lütfü Savaş(339), Yılmaz Şahutoğlu(330), Ender Çolakoğlu(324), Derya Altunay(301), Faik Çekin(299), Nihat Matkap(280), Yusuf Mansuroğlu(267), Mehmet Günenç(262), Kadın Kotası: Nermin Kara Yıldırım(212), Sünel Yılmaz Aksu(200), Fevziye Miçooğulları(182), Suzan Şahin(181), Sonay Aykut(180), Filiz Haksöz(177), Nalan Akkülah(142). Gençlik Kotası: Cem Karpuz(199). Eski İl Başkanı Mehmet Güzelmansur kurultay üyeliğine seçilemedi

CHP Hatay İl Yönetimi

Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığındaki yönetim ise şu isimlerden oluştu: Ferda Bakır, Nahide Bilgin, Serap Semerci, Davut Ocak, Ozan Öfkeli, Halil İbrahim Ögün, Akın Parlakyıldız, Nilgün Selçuk, Leyla Sakaroğlu, Mithat Serih, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Nevzat Vural, Eser Yangın, Ali Yolcu, Bekir Atahan, Kamil Atay, Mehmet Ay, Nihat Dağ, Bedi Bayram, Sibel Hakverdi, Şenur Baklacı, Erdoğan Ayhancı ve Nevzat Vural.

Hatmek salonunda yüzlerce partilinin ayakta kaldığı Kongre’ye Partili Milletvekilleri Birol Ertem, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, eski Milletvekili ve Bakanlar Nihat Matkap ile Fuat Çay, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Kongre’nin ev sahibi sıfatıyla İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve eşi Meltem Güzelmansur, aday olan Servet Mullaoğlu ve eşi İlkem Mullaoğlu ile eski Milletvekili Hasan Akgöl, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları, yöneticileri, il delegeleri ile kalabalık bir partili grubu katıldı.

CHP Hatay İl Kongresi’nde Divan Başkanlığına Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ seçildi. Gökdağ, açılışta yaptığı konuşmasında, ülkenin AK Parti iktidarı tarafından uçuruma sürüklenmekte olduğunu, tek kurtuluşun CHP’de olduğunu savundu ve tüm partilileri birlikte olmaya davet etti. CHP İl Kongresi’nde, daha sonra İl Yönelicisi Ali Mansuroğlu ile Menekşe Ünal, geçmiş döneme ait faaliyet raporu ile gelir gider bütçesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Ardından siyasi konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı, Milletvekili ve PM üyesi Mevlüt Dudu yaptı, ardından diğer Milletvekilleri ile Partililer, İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile İl Başkan Adayı Servet Mullaoğlu konuşmalarını yaptı. Seçimlere ise saat 15.00’ten sonra geçilebildi.

CHP Hatay İl Kongresi’nde Kurultay Delegeliği ve İl Yönetim Kurulu üyeliği için çok sayıda kişi aday olmak istedi. Ortak yol olarak çarşaf liste ile seçimlere geçilmesi benimsendi. Buna rağmen, Servet Mullaoğlu ve ekibi İl Yönetim Kurulu listesi hazırladı. Tüzüğe göre çarşaf liste ile seçimlerin yapılması Genel Kurul tarafından kabul edildi.

Haber Merkezi

Share
1675 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?