HATAY BAROSU YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HATAY BAROSU YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Bu haber 25 Aralık 2018 - 8:43 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Hatay Barosu kuruluş yıl dönümünü balo ve farklı etkinlikler düzenleyerek kutladı.

Barolar 1943 yılında kuruluşu tamamlanmış bu sene 75 sen geçmiştir. Hatay Barosu kuruluş yıldönümü dolaysıyla 21 Aralık 2018 Cuma akşamı Beyaz Saray Restaurant ve 22 Aralık 2018 Cumartesi Antakya Anemon otelinde balo düzenledi. 25 Aralık günü de Antakya’da Atatürk anıtına çelenk koyarak kutlamaların tamamlanacağı ifade edildi.

Hatay Barosunun İskenderun Balosuna İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikel birlikte avukatlar, noterler, adliye yöneticileri katıldılar.

Avukatlar baloda gönüllerince eğlendiler. Halaylar çektiler, müziklere eşlik ettiler.

Balonun açılışını Hatay Baro Başkanı Av. Sevinç Çakıcı yaptı. Çakıcı konuşmasında Hatay’ın medeniyet ve ortak dinlerin şehri olduğunu belirtti. “Hatay Barosu hukuk devleti ve Atatürk ilke ve devrimlerinin korunması değil, aynı zamanda sevginin, hoşgörünün barışında sağlanması için kendisine ilke edinmiştir. Biz avukatlar hoşgörü ve barışın başkentinin barosunun mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Birlikteliğimizin devamı ve bunun geleceğe taşınması için düzenlediğimiz bu geceye teşrif etmenizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez balo konuşmasında başkan yardımcısının düşüncelerine katıldığını, Hatay önemli bir merkez olduğunu ifade etti. “Bu kutlama ilk oldu, iyi oldu ve burada hakim, savıcı ve meslektaşlarımızla bir arada bulunmayı bizde çok istedik, burada bulunan yönetici arkadaşların bu anlamdaki çabasına çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte kıymetli bir iş yapıyoruz. Bu kıymeti sadece sözle ifade edersek, tek başına anlamsız kalır, bunu pratikte yaşatıyoruz, yaşayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu zor oldu, Türkiye Cumhuriyeti tarihi genç bir Cumhuriyet tarihidir. Bu tarih sürecinde çok acı çektik, bu süreçten ders çıkarmamız gerekir. Hatay’daki kardeşlik kültürünün tüm dünya ve Türkiye’ye hâkim olmasını istiyoruz. İşte 15 Temmuz 2016 yılında bir darbe kalkışması, bizi başka bir yere getirdi. Biz Cumhuriyetin kıyısından döndük ve tehlikeyi atlatmayı başardık. Aramızda gencecik hâkim, savcı ve avukat arkadaşlarımız var. Bir sürü sıkıntı, hata ve kusurun olduğunu da biliyoruz. Ama özellikle şunu da vurguluyorum: Bir hâkimin, bir savcının ve bir avukatın, bir yerden emir almasındansa hata yapa, yapa, yanlışı yapa, yapa öğrenmesi talimat almasından iyidir. Bizi bir arada tutan değerler, sadece bugünden ibaret değil, Hatay Barosunun kuruluşundan bu yana 1923 ruhuyla, Türkiye Cumhuriyetinin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti uğruna yaşanılan acıların her koşulda farkında ve Cumhuriyetin kazanımlarının sonuna kadar korunması için, mücadelesini sürdürecektir.” Diyerek, sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyetini yaşatacaklarına söz verdi.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi