HATAY BAROSU "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HATAY BAROSU “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Bu haber 30 Ağustos 2016 - 12:15 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

 Hatay Barosu Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, Baro adına 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayınladı.

indir (3)

Dönmez, kutlama mesajında şunları kaydetti “30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve mutluluğu içindeyiz.

Elbette ki savaşlar yıkımdır, felakettir. Ancak kurtuluşun tek çaresi haline gelmişse, o ulusun zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi, çıkacak yolu kalmamışsa savaş kaçınılmazdır.

Ulusumuz da bu savaşı vererek demokratik, laik, çağdaş Türkiye yürüyüşünü başlatmış ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlandırmıştır. O gün bağımsız bir ulus devletin yaratıldığı ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür.

Türk ulusu, her zaman ülkesine, Cumhuriyete, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditleri ortadan kaldırmayı başarmıştır.

Bu zaman içinde; “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesini şiar edinen bir toplumun çocukları olarak, aynı ilke doğrultusunda yaşamak temel arzumuzdur.

Hatay Barosu, geçmişte olduğu gibi, bugün de Cumhuriyet’e, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkma kararlığını sürdürecek; Ülkemizde hukuk devletinin egemen olma mücadelesine sahip çıkacaktır.

Zafer Bayramımızın 94. yıldönümünde, barış içinde bir arada bir toplum yaratma fikriyle, bugünlerimizi borçlu olduğumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz. Saygılarımızla…

Av. Ekrem dönmez Hatay barosu başkanı”

 

 

 

afdah.info

voir films