ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Kasım 2018

“HASTALIKLAR KONUSUN DA ELİMİZDEN GELEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu geçtiğimiz günlerde Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Kerimoğlu gerçekleştirdiği ziyarette; Talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konuşunda Türkiye genelinde ve Hatay ili genelinde yapılan çalışmalardan bahsederek özellikle mevcut hastaların sosyal sorunlarına yönelik sorunlardan bahsetti ve diğer çalışmaların ise hasta bebek doğumlarının önlenmesi konusunda halkımıza yönelik eğitici ve tanıtıcı faaliyetlerin oluşturduğuna ve bunları yapar iken elbette ki kamu, kurum ve kuruluşlarımızın siz değerli idarecileri ve çalışanlarıyla beraber elbirliği içerisinde de bu çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bundan sonrada sizlerle beraber bu çalışmalarımızı daha ileriye taşımak adına el ele vererek hastalar ve taşıyıcıların eğitimi için ortak projeler yapmak hedeflerimizin arasında yer almakta ve bu konuda kişilerin bilgilendirilmesi yoluna gidilmesi de hepimiz için oldukça önemlidir, dedi.

Hatay ili genelinde hemoglobinopatiler konusunda 2010 yılından bu yana ciddi çalışmaların sağlam zeminlere oturtulması adına başta ilimize gelmiş, geçmiş valilerimizin büyük destekleri olduğunu dile getiren başkan Kerimoğlu yeni atanan Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan’ı da ziyaret ederek bu konu hakkında bilgilendirme yapacağını da dile getirdi.

Kerimoğlu; Talasemi ve orak hücre anemili hasta sayısının ülkemiz genelinde 6-7 bin civarında zikredilirken,  ilimizde genelinde 2 binler civarında olması bu alanda ilimiz de alınan tedbirlerin hiç esnetilmeden sıkıca takip edilmesini ve alınan kararların her paydaş kurum tarafından titizlikle yerine getirilmesinin önemine dikkat çekti. Hastaların sağlık sorunlarının önem arz etmesinden dolayı zaman zaman Sosyal Güvenlik Kurumuna şahsi müracaatları sırasında iş ve işlemlerinin sağlık sorunları dikkate alınarak kısa sürede çözüme kavuşturulmasının önemine değinene Kerimoğlu bu konuda SGK Hatay İl Müdürlüğü olarak sizlerden de destek beklemekteyiz, dedi.

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal ise Başkan Burhan Kerimoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları değindi;  Şahsım ve kurumum adına bizler, siz değerli sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin, dernek üyelerinin, hasta ve hasta ailelerinin yanında olmaktan her zaman mutluluk duymaktayız. Bu konuda geçmişte olduğu gibi bundan sonra ki süreç içerisinde de özellikle Talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusun da elimizden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu şahsım ve kurumum adına söylemek isterim, dedi.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Haber Merkezi

 

 

 

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?