HAS TURİZM, 2018’DE DE 1 MİLYON YÜREK TAŞIDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HAS TURİZM, 2018’DE DE 1 MİLYON YÜREK TAŞIDI

Bu haber 18 Aralık 2018 - 8:40 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

Hatay’ın şehirlerarası taşımacılık sektöründe önemli firması olan Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara, 2017 yılında taşıdığı 1 milyon yolcunun, 2018 yılında da bu rakamı korumayı başardığını ifade ederek bir açıklamada bulundu.

“Tek Rakibimiz Türk Hava Yolları”

2017 yılında 1 milyon yolcu taşıyan Hatay’ın önde gelen şehirlerarası yolcu taşımacılığı firması Has Turizm, 2018 yılında da bu sayıyı koruyarak adeta Türk Hava Yolları ile yolcu yarışına girdi. 2018 yılı yolcu taşıma sayılarını veren Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tek Rakibimiz Türk Hava Yolları. Bu yazıyı on yıllar önce birçok otobüsün, biletin ve reklamın üzerinde görmek mümkündü. Biz Has Turizm olarak hala uçmayı öğrenemedik ama olsun hala tercih ediliyoruz. İlginiz için hepinize teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kara açıklamasının devamında; “Hükümet tarafından Türk Hava Yolları’na devlet tarafından verilen teşvikli yakıt nedeniyle şirketlerin ekonomik olarak sıkıntı yaşadıklarını belirten Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara; “Otobüsçü vizyon sahibi, otobüsçü ileriyi görmüş. Birbirini değil sadece THY’yi rakip görmüş, aralarındaki rekabet rızıklarını hiç kesmemiş. Kanun çıktı mertlik bozuldu. THY’ye verilen ‘Teşvikli’ yakıtla otobüsçü dinamitlenmiş oldu. Bakkal-Manav ve Süpermarket mücadelesinden de ağır bu savaş. Şirket sahibi, işletmeci, yazıhaneci, biletçi, yedek parçacı, ikramcı, şoför, muhasebeci, servisçi, lokantacı, sucu, yıkamacı, tamirci, kaportacı, boyacı, koltukçu, döşemeci, yakıt satıcıları derken öyle bir kitleyi işsizlikle karşı karşıya bırakıyor ki hükümet inanılır gibi değil. Vakit nakittir, ben de uçmayı tercih ediyorum ama rekabette bu kadar adaletsizlik olmamalı. Devlet bir sektörü okşarken, diğer sektör ve alt sektörlerini görmezden gelmemeli, iflasa sürüklememeli.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Haber Merkezi