ÜST REKLAM

logo

reklam
12 Ocak 2017

HARBALİOĞLU, KÜLTÜR TEMEL LİSESİNİN KONUĞU OLDU!

 

DSC_0018

Samandağ Kültür Temel Lisesi, meslek erbabı günleri çerçevesinde eğitimci-yazar Yahya Harbalioğlu’nu konuk etti.

Altınözü Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmenliği yapan Harbalioğlu, eğitimci kimliğinin yanısıra yazar kimliği ile de tanınan bir isim.

Harbalioğlu, Kültür Temel Lisesinin konuğu olarak katıldığı program çerçevesinde kitap okumanın önemine vurgu yaparak, kitap okumanın bir yetenek olduğunu belirtti.

Harbalioğlu, şu ifadeleri kullandı ”kitap okuma alışkanlığı ile kelimeleri arka arkaya getirme kabiliyetine sahip oluruz. Böylece kendimizi, duygularımızı daha anlatma, ifade etme şansına sahip oluruz. Hayatta hangi alan ile ilgileniyorsanız o alan üzerine kitap okuyun, ilgi duymadığınız alan üzerine kitap okursanız kitaplardan sıkılırsınız ve her kitabın öyle olduğunu düşünürsünüz. Bir kitabı okuyup bitirdiğinizde kitap okuma gemisine binmiş ve yol almaya başlamış olursunuz.”

Kültür Temel Lisesi öğrencilere kendisinin okul hayatını ve yazarlık serüvenini anlatan Yahya Harbalioğlu, ”1974 yılında Değirmenyolu köyünde doğdum, ilkokul, ortaokul ve liseyi Hatay’da, Üniversiteyi ise İstanbul’da İstanbul Üniversitesinde okudum. 7 yıldır profesyonel anlamda kitap yazıyorum.”

Can Yayınları’nda(Ali Adil Atalay) baskısını yaptığı Şair Nedim Caddesi, Yarım Yamalak, Seher Vakti ve son kitabı olan Sessiz Ezgi’yi okurlara sunduğunu belirten Harbalioğlu, kitaplarında herkese hitap edebilecek, kişisel, toplumsal ve her türlü konuyu okura sunduğunu belirtti.

Kültür Temel Lisesi Müdürü Linda Harbalioğlu, bu çalışma ile öğrencilere kitapları sevdirmeyi amaçladıklarını belirtirken, davetlerini kırmayarak konuk olan eğitimci-yazar Yahya Harbalioğlu’na teşekkür etti.

 

 

Share
930 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?