ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Ocak 2017

HARABİ CAFE’DEN RAS ES-SENİ KUTLAMASI

 İlçemizdeki itfaiye bürosu karşısında faaliyette olan, halkımızın kültürel ve tarihsel değerlerini koruyan Harabi Cafe, geçtiğimiz hafta sonu farklı bir etkinlik ile Ras Es-Seni’yi kutladı.

DSC_0018

Açtıkları masa ile farklı lezzetlerdeki yemekleri ve yöresel el yapımı şarabı misafirlerine sunan Harabi Cafe ekibi, halkımızın unutulmaya yüz tutmuş anadilimizdeki ezgilerini de dinleterek bu konuda da olan farklılığını ortaya koydular.

Harabi Cafe işletme sahibi Melis Küçük, bu tür etkinliklerle kültürel değerlerimizi korumaya ve yaşatmaya devam edeceklerini ifade etti.

DSC_0010

Eski kiremit evden yaptıkları Cafe’de halkımızı adeta Beyrut’a, Feyruz’un yürüdüğü ve sesinin hüzün ve sevinç ile aynı anda nakşolduğu sokaklara götüren Harabi Cafe, geçtiğimiz hafta sonu Ras Es-Seni etkinliği ile konuklarını bir kez daha Arap kültürünün beşiğine götürdü.

Cafe sahibi Melis Küçük, sadece bu ve buna benzer etkinliklerle değil, her zaman ellerinden geldiği kadar halkımızın kültürel zenginliğini korumaya ve yaşatmaya devam edeceklerini ifade etti.

Haber-Foto: Nazlı Hüzmeli

 

 

 

 

 

 

 

Share
872 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?