ÜST REKLAM

logo

reklam

HARABİ, BUTİK İŞİNE DE SOYUNDU

 

İlçemizde 3 kardeşin ortaklığıyla açılan ve bir ilk olrak örnek teşkil eden Harabi Cafe’nin ortakları yine bir ile imza atarak HARABİ BUTİK’i açtılar. Önder ve girişimci kimliği ile Melis Küçük, açtığı işletmede kısa bir süre sonra hayata geçireceği kadınlara özel bir projenin de olduğuna dikkat çekti. Hafta sonunda objektiflerimize takılan ev sıcaklığındaki Harabi Butik, üzerinde tekleri taşımak isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacak. 

İlçede bir Harabi zinciri mi olacak sorusunu zihinlerde taşıtan Melis, sorularımızı yanıtsız bırakmadı. Samimi tebessümü ile Harabi Butiği anlatan Melis, “işletmenin adı özellikle Harabi olsun istedim. Kadınlara özel bir butik olacak. Küçük, sade ve ferah bir ortam olsun istiyoruz. Daha çok gelen vatandaşlar kendilerini bir ev ortamında hissetsin istiyoruz. Bu yüzden dekorasyonu ben kendim tasarladım.  Burada sürprizlerimiz olacak. Bunları şimdi söylemek istemiyorum. Sadece kadınlara özel olacak, sadece kadınlar gelebilecek. Ama şuan bu sadece proje aşamasında yaza doğru projemizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Burada gördüğünüz ürünlerin yanı sıra üst katta şık ve sade gece elbiselerimiz de olacak.

Dediğim gibi burada sıcak bir ev ortamı oluşturmaya çalışıyoruz, bu anlamda sadece alışveriş için değil gelip bir kahvemizi de içebilirsiniz. Harabi’de olduğu gibi burada da sıcak ev ortamını yaratmaya çalıştım. Benim aklımda zaten bir sürü proje var. Harabi Cafe benim ilk göz ağrım, hayalimdi. Burası da böyle. Gerçekleştirmek istediğim bir projeydi.  Fırsat buldukça maddi destek aldıkça projelerimin hepsini yavaş yavaş hayata geçireceğim.  Benim için Harabi hala devam ediyor. Bazı söylentiler çıktı. Melis Harabi’yi bıraktı diye. Öyle bir şey yok. Dediğim gibi Harabi benim ilk göz ağrım. Orada abim ve kardeşim oluyor, ben de akşamları orada oluyorum. Umarım burada da Harabi’de ki gibi bir ortam oluşturabiliriz.

Türkiye’de en çok imkana sahip olan kadınlar bizleriz. Bu anlamda neden kendimizi geliştirmeyelim. Neden gelecek nesillerimizi daha bilinçli bir şekilde yetiştirmeyelim. Buranın sadece kadınlara özgü bir yer olacağını söyledim. Bu yanlış anlaşılmasın. Burada  pozitif ayrımcılığın etkisi var. İleriki zamanlarda hayata geçireceğim sürpriz projemin ilçemiz kadınlarının oldukça ilgisini çekeceğine inanıyorum.

Gelecek olan müşteri potansiyelini ölçmeye çalıştığımız için konseptimiz şuan için bu şekilde. Normalde 16 yaşından tutun 50 yaşına kadar vatandaşların bulabilecekleri ve çok beğenecekleri bir ürünlerimiz mevcut.

Mekan olarak bu noktayı seçmenin sebebi sadece bir andan ibaret. Aslında bende şöyle bir şey var. Bende fikir oturur sonrasında yer arayışı olur. Bir yer gördüm mü işte bu dediğim yer, bir anda  icraat yerim oluveriyor.   Harabi’de de öyle olmuştu. Kimse orada böyle bir potansyelin olacağına inanmamıştı. Ama çok sevildi. İnşallah burası da sevilir. Ve ilçemize örnek olur”dedi.

 

 Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

Share
975 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?