HAPİSHANE'DEN MEKTUP VAR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HAPİSHANE’DEN MEKTUP VAR

Bu haber 02 Nisan 2018 - 8:54 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Değerli okurlar merhaba. Gazetemize ulaşan bir mektubu sizlerle paylaşırken (Mahkum Deniz Özçelik’in ifade özgürlüğü haklarına saygı duyarak) Mektupta geçen bazı yerler silik olduğundan o alanları noktalama (…..) kullanarak yazıyı sürdürdük. 

21-03-2018

Değerli basın emekçileri merhaba;

Siz, basın emekçilerini ve Samandağ halkını direnişimizin coşkuyla selamlıyoruz.

Ülkemizde OHAL bahane edilerek faşizmin baskıları halkın üzerinde kat be kat arttırılmıştır. Yaratılan bu şiddetten başta biz devrimciler ve tüm halkımız sindirilmeye her türlü haksızlığa susmamız isteniyor. İçerde biz devrimci tutsaklara tek tip dayatılarak; bizi inançlarımızdan, değerlerimizden soyutlamak istemektedirler. Elbette ki bizler bu saldırıları, 1980’lerde, 1996’da ve 2000 büyük direnişte nasıl püskürttüysek bugünde aynı kararlılıkla ve inançla püskürteceğiz ve o paçavraları (tek tip elbiseleri) paramparça edeceğiz.

Dışarıda ise halkımızı korku ve baskıyla teslim almaya çalışıyorlar. Biz devrimcileri tutuklayarak halkımızla olan bağımızı koparmaya, yok etmeye çalışıyorlar. Ama nafile! Bizler er yada geç halkımızla olan bağımızı daha da güçlendireceğiz. Zira hiçbir zaman halkımızla bağımız kopmamıştır.

Değerli basın emekçileri;

Basından okuduğumuz kadarıyla Samandağ 23 yaşında olan Güven Uğurol (Kahil) polis kurşunuyla katledilmiştir. Bu mektubu kaleme almamın asıl nedeni bu delikanlıdır. Haberi okuduğumuzda Güven Kahilin acısını yüreklerimizde hissettik. Bu katliam öfkemizi kat be kat arttırmıştır. Maalesef ki faşizm hüküm sürdüğü müddetçe ülkemizde bu katliamlar …… alacaktır. Zira bundan önce İstanbul Gazi Mahallesinde aynı gerekçe ile ‘dur ihtarına uymadı’ ………………. .

Dönüp baktığımızdaysa Güven Kahil’i, Gazi’deki iki gencin Ali İsmail Korkamaz’ı, Abdullah Cömert’i, Ahmet Atakan’ı ve Hasan Ferit Gedik’i katleden el aynı eldir. Haziran ayaklanmasında katledenler ve bugün katle… ve emir verenler aynı masa etrafında oturmaktadırlar.

Denilmektedir ki Güven Kahil’in “aranması var, uyuşturucu bağımlısı” Farz edelim ki öyle! Bu katledilmesini mi meşrulaştırıyor? Bir İnsanın üzerine atılı olan suç ne olursa olsun hiç bir şekilde katledilmesini meşrulaştıramaz. Ama maalesef ülkemizde adalet ve hukukun yerinde yeller esmektedir. Biz devrimciler diyoruz ki; Güven Kahil madde bağımlısıyla veya suçluysa bunu yaratan başta AKP ve onun düzenidir. Öyle ki AKP iktidarı döneminde uyuşturucu kullanımı 17 kat artmıştır ve bu bilinçli bir politikadır. Bu politika başta İstanbul’ un Gazi Okmeydanı gibi yoksul ve devrimcilerin yoğunlukta olduğu mahallelerdir ve de ….. eliyle yürütülmektedir. Torbacılara “Akrep” denen zırhlı araçlarla uyuşturucu dağıtılmaktadır. Keza Antakya Samandağ ilçesinde de bu politika aynı şekilde yürütülmektedir. Bu, gün gibi ortadadır, onlarca örnek verebiliriz.

Biz devrimciler yozlaşmaya uyuşturucuya karşı savaş başlattık. Ve bu savaşta mevzimiz Hasan Ferit Gedik uyuşturucu ile savaş ve kurtuluş merkezi oldu. Ama gelin görün ki bu mevziye faşizm tahammül etmemiştir. Bu kuruma polis saldırmış, kapatmaya çalışmış ve çalışanlarını tutuklamıştır.

Peki biz vaz mı geçtik ? Asla vazgeçmeyeceğiz. Kaldı ki bizim buna hakkımız yok. Güven Kahil gibi ve binlerce insanlarımıza boynumuzun borcudur. Bu mücadeleyi halkımızla birlikte büyüteceğiz.

Şimdi Güven Kahil’ İ katleden polis nerede? Serbest bırakıldı katili serbest bırakan savcı ve hakimler kimin adına karar veriyorlar?

Cevaplayalım; AKP ve onun bakanı Soylu’dan almıştır. Bakan Soylu’nun daha önce yaptığı açıklamaları hepimiz hatırlıyoruz; “… ayağını kırın,….. vurun…”  talimatlarını vermiştir. Asıl sorunlar bunlardır. İstanbul’un ve Anadolu’nun en ücra köşesinde dahi uyuşturucu satışı ve ekimini bizzat AKP .ygınlaşmıştır.  ve AKP bunlara karşı önlem almak gibi  ne derdi ne de ..bası vardır.

AKP’nin Hatay Valisi açıklama yapıyor; Güven Kahil’in mahkum ….dip katliamı meşrulaştırmaya çalışıyor. Hayırdır Vali beyler Hakim, Savcı …silip kalem mi kırıyorsunuz? Bu hakkı size kim veriyor? Böyle açıklama yapınca her şey tamam olup sus pus mu olacak her şey. Hayır. …. ve nihayetinde Samandağ halkı sessiz kalmıyor binlerce kişi tep-…. sini koyup yürüyüş yapıyor, öyle olunca da Vali beyler zevahiri kur….. için ayağının tozuyla sağına çok sayın Samandağ Belediyesi Mithat Nehiri ve Kaymakamı, Jandarması, Emniyet müdürleri kim varsa …luna  katıp taziye evine gidiyor.

Arap halkının bir sözü vardır “katletti, katlettiğinin naaşını taşıyor”

Hayır çocuklarımız katledenler ve katilleri koruyanlar naşımızı taşıyamaz, taşıttırmayız. Bilakis hesap vermelisiniz! Halka, Güven Uğurel (Kahil’in) annesine, babasına ve Samandağ halkına. Hesap vermediğiniz sürece katletmeye devam edeceksiniz.

Bizler adalet için mücadele etmeliyiz.

Yozlaşmaya uyuşturucuya karşı mücadeleyi biz devrimlerle birlikte omuz omuza büyütmeliyiz.

Güvenimizi, güven gibi genç delikanlılarımızı katledenler hesap vermeli.

Geğerli Kahil Ailesi başta Güven Uğrel (Kahil’in) anne ve babasının ve Samandağ halkının başı, başımız sağolsun; Katiller cezasını almadan ülkemizde ve Samandağ’da yozlaşma ve uyuşturucunun kökü kurutulmadan biz Cephe Tutsaklarına rahat uyku yoktur.

Değerli basın emekçileri göstereceğiniz duyarlılıktan ötürü şimdiden teşekkür ederim.

Tüm halkımıza kucak dolusu selamlar, sağlıcakla kalın.

(Deniz Özçellik)