“HALKA YALAN SÖYLEMEYİ BIRAKIN” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“HALKA YALAN SÖYLEMEYİ BIRAKIN”

Bu haber 17 Mart 2020 - 17:32 'de eklendi ve 932 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’dan, ilçemizde gerçekleşen parkomat sistemi ile alakalı açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Samandağ Belediyesinin parkomat sistemi konusunda kesinlikle karar verici olmadığı vurgulandı.

Konu ile ilgili Başkan Eryılmaz; “Saygı Değer Samandağ halkı;

Kamuoyunda çok konuşulan ve yanlış bilgilerle servis edilen Samandağ parkomat sistemine dair toplumumuza doğru bilgi vermek adına bu basın açıklamasını paylaşıyoruz.

Samandağ Parkomat sistemi Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ihale edilmiş ve bu ihaleyi Antakyalı bir firma almıştır. Aynı firma Hatay’ın çeşitli ilçelerinde de bu sistemin işletilmesi görevini yürütmektedir.

Kamuoyunda bu konu bazı odaklar tarafından kasıtlı olarak çarpıtılmaktadır.

Belediyemiz Samandağ parkomat sistemi konusunda kesinlikle karar verici değildir, ihale sürecinde ne karar verici ne de onaylayıcı herhangi bir faaliyette bulunmamıştır. Gelirlerinden herhangi bir pay almamaktadır.

Bu sebeple halkımızın bu söylentilere itibar etmemesini rica ediyor, bu konuyu manipüle etmeye çalışanları Samandağ halkına yalan söylemeyi bırakmalarını tavsiye ediyorum. Saygılarımla.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films