ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Ocak 2018

HALK SAĞLIĞINI DA TEHDİT EDİYOR

İlçemizde kanalizasyon suyunun aktığı Akkuşun Deresi, yaydığı koku ile mahalleleri isyan ettirirken, bölgeyi ziyaret eden turistleri de kaçırtıyor.

İlçemize bağlı Hıdırbey Mahallesi’nden geçen Akkuşun Deresi, patlayan kanalizasyon suyunun dereye karışması nedeniyle çevreyi rahatsız ediyor. Derenin temizlenmesini isteyen mahalle sakinleri, işyerinin yakın olduğu dereye 5 mahallenin pisliğinin aktığını iddia etti.

Mahallenin bölgesinde olmasına rağmen hizmet yoksunu olduğuna dikkat çeken vatandaşlar “köprünün halen altında kanalizasyon borusu var ve patladı. Buradan pis sular dereye karışıyor. İşyerlerine gelen turistler kokudan kaynaklı hemen kalkıyorlar. Çok pis bir koku var ve insan ciddi anlamda etkileniyor. Bu sorun halk sağlığını da tehdit ediyor” dedi.

Derenin temizlenmesi için yetkililere yaptıkları başvurun da sonuç alamadıklarından dem vuran vatandaşlar, “belediyeye, kaymakamlığa ve her yere başvuru yaptık. Başvurduğumuz yerlerden geri dönüş yapılmıyor. Bizi insan yerine koymuyorlar. Mahalle sakinleri olarak derhal yolun yapılmasını ve derenin temizlenmesini istiyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?