ÜST REKLAM

logo

reklam
24 Mayıs 2017

HALK EĞİTİMDEN MUHTEŞEM SERGİ

 

 


Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen yılsonu sergisi törenle açıldı. Samandağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2017 eğitim yılında çeşitli kurslarda ortaya çıkarılan ürünlerin yer aldığı Samandağ Kültür Merkezinde sergi açıldı.

HEM idaresince Her sene geleneksel olarak yapılan yılsonu sergisi bu sene daha da kapsamlı yapıldı. Keçe-makine nakışları, cilt bakımı, dekoratif ahşap süsleme, kilim dokuma, elde kurdela, file işi, hasır örme, kadın üstü giysileri, çocuk giyimi, oyalar, sepet örücülüğü, su kabağı, sanatsal cam, mozaik, takı, yapma çiçek, yorgan dikimi ve resim gibi bir çok alanda ürünlerin sergilendiği yıl sonu sergisi insanları heyecanlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından halk oyunları ekibinin gösterisi ve kültür merkezi halk müziği korosunun müzik dinletisi kulakların pasını sildi.

Sergide birçok ilk yaşandı. Sergi pastası İlçemiz Kaymakamı tarafından kesildi. Uygulamalı eğitim kurslarının etkinlikleri sergiye bambaşka bir hava kattı.

Kuaför bölümü öğretmenleri sergi boyunca bayanların saç ve makyaj hizmetini yaparak cil bakımı-lazer, epilasyon hocası da ücretsiz uygulamalar yaparak halkımıza hizmet sundu. Boks, karate, masa tenisi, badminton gibi birçok spor dalında açılan kurslarda yetişip kupa ve madalya alan öğrencilerde sergide hazır bulundu.

Cuma günü saat 17:00’e kadar halka açık olan sergide her gün cilt bakımı, kuaförlük-step-aerobik ve aile, çocuk eğitim, bölümler, ücretsiz hizmet vermeye devam edecek. Saç ekimi ve saç simülasyonu bölümü de ufak uygulamalar yaparak tanıtımda bulunacaklar.

Serginin hazırlanmasında büyük emeği olan kurum müdürü Aykan Miçooğulları ve kurslardan sorumlu müdür yardımcısı Hasan Erdem Songur halk eğitim olarak her daim Samandağ halkına en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını söyleyip tüm halkı sergiyi gezmeye davet etti.

Gerek geçen hafta halk eğitim merkezi müzik topluluğunun konseri gerekse de bu serginin hazırlanmasında maddi olarak katkıda bulunan Halk Eğitimi Usta Öğreticilerinden Necla Oruç Nell Güzellik ve estetik merkezi ve K/F HAİR CENTER’e, Dünya Bilgisayar ve Yok Yok Market’e teşekkür edildi.

İlçe Halk Eğitim Müdürü Aykan Miçooğulları, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Merkezi ile okullardaki eğitim merkezlerinde herkese hitap eden çok sayıda kurs olduğunu kaydetti. Halkı kurslara katılmaya davet eden Miçooğulları “2 ay önce teslim aldığım kurumda benden daha önce çalışan tüm arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Geçen sene bu binada misafir olarak sergimiz yapmıştık bu sene ise Nisan ayın başında kültür merkezine taşındık ve sizlere bu sergiyi ev sahibi olarak sunuyoruz. Bu güzel binaya taşınmamızda büyük emekleri olan ilçe kaymakamımız sayın Dr. Cahit Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’ ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Serginin hazırlanmasında emek veren tüm mesai arkadaşlarıma ve usta öğreticilerime teşekkür ediyorum. Geçen sene yaptığımız sergi çok güzel tepkiler almıştır. Bu sene üstüne eklemeler yaparak sizlere çok daha kapsamlı bir sergi hazırladık. Hepinize keyifle izleyeceğiniz bir sergi diliyorum” dedi.

Serginin açılışına Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik ve eşi Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve eşi Hülya Nehir, İlçe Halk Eğitim Müdürü Aykan Miçooğulları, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?