“HAKSIZ, KEYFİ, USULSÜZ ATAMALAR ORTADAN KALKSIN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“HAKSIZ, KEYFİ, USULSÜZ ATAMALAR ORTADAN KALKSIN”

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 16:54 'de eklendi ve 247 kez görüntülendi.

Samandağ Eğitim Sen: ‘Milli Eğitim Bakanlığı’na, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne’ seslendi, ‘size zerre kadar güvenmiyoruz!’ dedi.

‘2022 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme yazılı sınav puanları ve sıralama listesi tarafların da göreceği şekilde açıklanmamıştır’ diyen Samandağ Eğitim Sen Yöneticileri , “bütün atamalarında mülakatı dayatan bir kurumun şaibeli olmaması mümkün değildir. Mülakatın etik ve bilimsel hiçbir dayanağı yoktur. Torpil, kayırma, haksızlık; liyakat gözetilmeden verilen ödüller ve belgeler üzerinden puan şişirme, yıllardır tanık olduğumuz bu şaibeyi doğrulamaktadır.

Bakanlıktan İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine kadar ilgili bütün kurumlar, mülakat puanlarının açıklanacağı 1 Ağustos2022 tarihinden önce ve derhal EKYS puanlarının ilgililere ve kamuoyuna isim isim sıralı liste halinde açıklamalıdır.

Bakanlıktan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar yaratılmış olan şaibenin (haksız, keyfi, usulsüz atamaların) ortadan kalmasının başkaca bir yolu yoktur.

Bu kurumlara duyduğumuz derin güvensizlik bir tercih değil; bugüne kadarki uygulamaların sonucudur.

SİZE ZERRE KADAR GÜVENMİYORUZ!

Yazılı sınav puanlarını mülakatsız ham haliyle derhal açıklayın! Sendikamız konunun takipçisidir. İlgililere ve halkımıza saygılarımızla” dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı