ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Kasım 2018

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Ehdav Genel Başkanı Ali Yeral; 10 Kasım Saat: 9’u 5 geçe, kenefe gidin diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı kınayarak bir açıklamada bulundu.

Yeral yaptığı açıklamada; “Keşke Osmanlı Alevilerin Kökünü Kurutsaydı…” “Kurtuluş Savaşında Keşke Yunan Türklere Galip Gelseydi” 10 Kasım Saat: 9’u 5 Geçe, Kenefe (Tuvalete) Gidin…” Diyen Kadir Mısırlıoğlu Adındaki Kindar ve Alevi İle Ehl-i Beyt Düşmanı Adamı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 9 Kasım Günü, ameliyat oldu diye ziyaret edip kitap hediye ediyor.

Yunanlılara sadakatini, Aleviler ile Atatürk’e ise açıkça kin ve düşmanlığını kusan böyle birisine, Diyanet İşleri Başkanının Resmi Kıyafetiyle -Nereden icap Ettiyse- 9 Kasım’da ziyaret etmesini biz kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz!

Laik, Demokrat T. Cumhuriyetinin 4 Bakanlık Bütçesine Bedel Diyanet İşleri Başkanının bu skandal ziyaretini, boşuna uğraşmasın, hiç kimse hiç bir çuvala sığdıramaz. Zaten Biz Alevileri temsil etmek bir yana, bizi tarih boyunca yok sayan böyle bir teşkilat ile zihniyeti, biz de kabul etmiyor ve yok sayıyoruz. Bu skandal ziyarette bulunan Diyanet İşleri Başkanının da istifa etmesini istiyoruz!..

Ülkemizin 1/3’ünü Oluşturan Biz Alevi, Caferi, Bektaşi, Şii, Kızılbaş, Tahtacı, Kısaca Tüm Ehl-i Beyt Sevenleri, Onurlu Sünni Kardeşlerimizle Beraber, Bizden Alınan Vergiler İle Diğer Tüm Haklarımızı Diyanete Helal Değil, Haram Ediyoruz!

Biz H. Bektaşi Veli, Ahmet Yesevi, Celalleddin-i Rumi ve Yunus Emre Gibi E. Beyt Aşıklarının Müslüman Ettiği Bu Güzelim Anadolu Topraklarında, Alevi ve M. Kemal Düşmanı, Yunan Dostu Salyalı Kindar ve Hainlerin Değil, Sevgi ve Hoşgörü Timsali E. Beyt Yarenlerinin Söz Sahibi Olmasını İstiyoruz! ” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?