“HAKKIMIZI ALANA KADAR BURADAYIZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“HAKKIMIZI ALANA KADAR BURADAYIZ”

Bu haber 07 Eylül 2021 - 11:14 'de eklendi ve 1.181 kez görüntülendi.

Çöğürlü Mahallesi Sakinleri; “Verilen Sözler Tutulmuyor”

İlçemize bağlı Çöğürlü Mahalle sakinleri mahalleden geçen ağır tonajlı araçların, tehlike oluşturduklarını defalarca ifade ederek önce yol kesme eylemi gerçekleştirdiklerini sonrasında ise Başkan Eryılmaz’la görüşerek taleplerini dile getirdiklerini ancak yine bir sonuç alamadıklarını duyurarak geçtiğimiz hafta yine yol kesme eylemi gerçekleştirdiler.

Verilen vaatlerin gerçekleştirilmemesinden oldukça sıkıldıklarını ifade eden Çöğürlü Mahalle sakinleri şikayet bu işin son bulmasını istediklerini ifade ettiler.

Mahalle sakinlerinden bir vatandaş; “ Verilen sözlerden hiçbiri tutulmadı. Bir hafta süre verin dediler verdik. 20 gün oldu. Ancak değil alternatif yol yapmak yolumuz süpürülmedi bile. Biz artık verdikleri sözlere de onlara da inanmıyoruz. Bizim muhatabımız belediye değil artık. Kaymakam mahallemize gelmezse biz bu eylemi yapmaya devam edeceğiz. Kimse bu sorunu çözecek olan o gelecek. Bıçak kemiğe dayanmadı, artık bıçak kemiği aşındırıyor. Belediye 20 yıl önceki belediye. Aynı sözler ve sıfır icraat. Ama biz 20 gün önceki halk değiliz artık. Çünkü bu durumdan çok sıkıldık. Bu yol bu kadar aracı kaldırmaz. Biz yolu kapatmıyoruz sadece hakkımızı arıyoruz. Bizim nefes hakkımızı engellemek suç değil mi?

Defalarca şikayet ettik. Defalarca kurumlara giderek neredeyse yalvardık. Kimse bizi duymuyor. Bu sorunların çözüme kavuşması için ölmemiz mi gerekiyor. Biz Çöğürlü Mahallesi sakinleri olarak zaten her türlü hizmetten mahrumuz bir de bu şekilde mi sınanacağız. Biz 20 yıldır tehlikedeyiz. Çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye korkmadan geçirdiğimiz bir saniye bile yok. Bunun yanı sıra tozdan dumandan geçilmiyor. Neredeyse herkes hastalandı. Bu durum bize reva mı? Biz kimin ne olduğunu öğrendik, anladık biliyoruz artık. Hakkımızı alacağız. Bizim olanı alana kadar buradayız. Başka çaremiz yok.” İfadelerine yer verdi.

Yol kesme eyleminin ardından vatandaşlar bugün kanuni haklarına başvuracaklarını ifade ederek mahallelilerden imza toplayacaklarını ifade ettiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı