HAKABE-DER, FAALİYETİNİ BÜYÜTECEK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HAKABE-DER, FAALİYETİNİ BÜYÜTECEK

Bu haber 22 Mart 2022 - 14:58 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

 

Yeni İsmi ve Yeniden Seçilen Başkanı Vahit Çay’la

Samandağ Kan Hastalıkları ve Bedensel Engelliler Koruma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 2. Olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. Tek liste üzerinden gerçekleştirilen kongrede Vahit Çay yeniden başkan olarak faaliyete başladı. Başkan Çay ilk iş, derneğin isminin Hatay Kan Hastalıkları ve Bedensel Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak değiştiğini duyurdu.

Tüm engeller ortadan kaldırılana kadar birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadele edeceklerini ifade eden Başkan Vahit Çay gerçekleştirilen kongrede; “Bugüne kadar Samandağ Kan Hastalıkları ve Bedensel Engelliler Koruma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak faaliyetteydik. Olağanüstü kongreye giderek 2. Tüzük değişikliğini yapıyoruz. Tüzük değişikliğinden sonra derneğimizin adı Hatay Kan Hastalıkları ve Bedensel Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak değişecek. Bundan sonra Hatay geneli bir dernek olacağız. Merkezimiz hala Samandağ olacaktır. Bu konuda daha fazla faaliyet göstermeye, sesimizi daha gür çıkarmaya çalışacağız. Tüm Hatay’da faaliyetlerimiz devam edecek. Kan hastalıkları konusunda yaptığımız çalışmalar ve bundan sonra yapacağımız çalışmalar daha çok büyüyecek. Bedensel engelli arkadaşlarım erişilebilirlik konusunda, kamuda ya da özelde istihdamı konusunda daha fazla faaliyette bulunacağız. Kızılay’dan da kan alma merkezlerinin kurulması konusunda ricada bulunacağız. Çünkü alma merkezleri de yetersiz bu konuda. Hatay geneli olduğumuz için daha fazla baskı yapıp etkin faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Bugün divan toplantısını açmış bulunmaktayız. Tek liste olarak devam ediyoruz. Dernek yönetim kurulu üyelerini okumak istiyorum.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Vahit Çay, Gülbin Su, Kemal Esmer, Güldeniz Dağ, Mesut Can Cilli, Sunay Yılmaz, Salih Kasimoğlu olarak belirlenmiştir.

Yedek Üyelerde; Koray Çay, Zeynep Dağ, Gül Kasimoğlu, Şahin Su, Gökhan Çiçek, Meryem Çiçek, Mehmet Ali Yıldız olarak belirlenmiştir.

Denetim Kurulu Üyelerimiz; Mutlu Karataş, Nahil Ferdi, Viran Okur – Yedek Üyeler; Mehmet Çay, Mehmet Aslan, Sezer Su’dur.

Ben yeni ismiyle Hakabe-der Başkanı olarak Hatay’da ki sorunlarımızı dile getirmek istiyorum. Bugüne kadar yapılan kaldırımlar, yapılan yollar hep engelli arkadaşlarımızın yürümesine tekerlekli sandalyelerini zar zor bir şekilde o yollardan yürütmelerine sebep olmakta. Arkadaşlarımıza uygun olarak yapılmamış maalesef. Erişilebilir bir kent olmak için daha fazla görüşmeler yapmayı planlıyoruz. Kaldırım planlamasının engelli bireylerimizinde düşünlüp yapılmasını istiyoruz. Engelli bireylerimiz için daha fazla sosyal tesislerin oluşturulmasını istiyoruz. Engelli arkadaşların spora katılmasını, birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanmasını hep birlikte oluşturmak istiyoruz. Yöneticilerimizinde bu konuya duyarlılık göstermesini bekliyoruz. Kan hastalıkları konusunda da Kızılay’ın İlçelere merkez açmasını istiyoruz. Kan taleplerinin daha hızlı ulaşabilmesi için merkez sayısının arttırılması gerekiyor. Bu merkez sayıları yetersiz kalıyorsa da yetkinin tekrardan hastanelere verilmesini talep ediyoruz. Bu konuda Bakanlığa ve Valiliğe dilekçelerimizi vereceğiz. İnşallah en kısa sürede bu konudaki çalışmalarımızı bitirip sorunları ortadan kaldırmayı planlıyoruz Dernek olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız çalışmaları tüm Hatay’a göstermek ve faaliyetlerimizi arttırmak istiyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı