logo

reklam
12 Mart 2018

HAFTA SONU SURİYE


Doğu Ğuta’daki teröristlerin Şam ve kırsalını hedef alan füze saldırılarında bir kadın ve bir çocuk şehit düştü birçok sivil vatandaş da yaralandı.
Askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Şam kırsalı Doğu Ğuta Bölgesinin Mesraba Beldesinde Nusra Cephesinin ana savunma hatları ve siperlerini yok etmeleri ardından radikal teröristlerin araçlarıyla kaçışmaya başladıklarını belirtti.
Kaynak vatan koruyucularının kaçmaya çalışan teröristleri araçları ve silahlarıyla birlikte yok ederek onları kovalamaya devam ettiklerini aktardı.
Saha kaynakları ABD’nin edatları ‘Demokratik Suriye Güçleri’ adlı grupların, radikal terör örgütü IŞİD’ten arta kalan teröristlerin Suriye ve Irak arasında hareketlerini kolaylaştırma amacıyla Deyrezzor kırsalının güneydoğusunda Suriye Irak sınır şeridinin bir kısım bölgelerinden çekildiklerini aktardı.
Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’da Mdeyra Beldesi ve Misraba eksenlerinde radikal teröristleri büyük kayıplara uğratıp önemli ilerlemeler kaydetmelerine eş zamanlı olarak Misraba ve Beyt Sava arasındaki tüm mezraları da terör çetelerinden kurtardıklarını belirtti.
Kaynak vatan koruyucularımızın Haresta ekseninde de radikal teröristleri ağır kayıplara uğratıp kontrolleri altındaki alanları genişlettiklerine dikkat çekti.


Doğu Ğuta’da Orduya Destek Gösterileri Devam Ediyor
Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın muhtelif beldelerinde ordu birliklerine destek gösterileri devam ederken Hammuriye Beldesinde halk kitleleri bir kez daha kitleler halinde sokağa çıkarak Suriye’nin şanlı bayrağı altında ordu birliklerine desteklerini haykırdı.
Halk kitleleri teröristlerin derhal ve koşulsuz bir şekilde beldelerinden çıkmalarını ve ordu birliklerinin Doğu Ğuta’nın tamamını kurtarması talep ettiler.
Saha kaynakları Şam kırsalı Doğu Ğuta’da radikal teröristlerin insani mola esnasında Cisrin – Mleyha eksenindeki ikinci insani koridordan çıkmaya çalışan sivillere ateş açmaları sonucunda 1 kadın ve 3 çocuğun şehit düştüklerini belirtti
Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın Haresta Bölgesinde çıkmak isteyen sivil vatandaşlar için güvenli bir koridor temin ettiklerini belirtti.
Yaşanan şiddetli çatışmalarda aralarında tehlikeli elebaşların bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü ifade eden askeri kaynak; ağır kayıpları gölgesinde teröristlerin büyük bir çöküş ve panik yaşadıklarını kaydetti.
Kaynak ordu birlikleri Beyt Sava Beldesini Nusra Cephesi ve müttefikleri radikal teröristlerden kurtarmalarıyla en önemli destek ve ikmal hatlarını kesmiş olduklarını, önemli siper ve karargahlarını da direk ordu birlikleri ateş menziline düşürmüş olduklarına dikkat çekti.
Dış güçlere tabi teröristler yine gerilimi azaltma ve çatışmaları durdurma anlaşmalarına ihlallerde bulunarak sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze saldırılarını sürdürdü.
Şam Çevre Kent İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak başkent Şam kırsalı Doğu Ğuta’da bulunan teröristlerin gerilimi azaltma bölgeleri anlaşması ve insani mola ilanını yine ihlal ederek Şam ve kırsalında farklı yerleşim alanlarına füze saldırılarını sürdürdüklerini belirtti.
Ordu Nusra Cephesine Karşı Yeni ve Önemli İlerlemeler Kaydetti
Askeri bir kaynak Şam kırsalı Doğu Ğuta’da Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer radikal terör örgütlere karşı operasyonlarında ordu birlikleri Mesraba ve Efteris Mezraları eksenlerinde önemli ilerlemeler kaydederek kontrolleri altındaki alanları genişlettiklerini belirtti.
Operasyonlarda Mesraba ve Mdeyra beldeleri eksenlerinde odaklanıldığına dikkat çeken kaynak, bu operasyonlardan amacın Doğu Ğuta’nın kuzeyi ile güneyini bir birinden ayırıp terör örgütleri arasındaki bağlantı, ikmal ve destek hatlarını kesmek olduğunu vurguladı.

Share
650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?