ÜST REKLAM

logo

reklam

“HAD(İ)O ORDAN”


Evgin Dağ
deneme15@hotmail.com

 

Siyasetçiler halkı kandıran birer profesyoneldir.

Her seçim arefesinde kürsüye çıkıp “sevgili halkımız, biz sizler için varız” diyerek koltuğa oturana kadar halkçı olurlar, seçildikten sonra ise “şu şu mahallede muhtarımız ile halkımızın sorunlarını dinledik” diyerek sadece sorun dinlerler, dinledikleri sorunlara çözüm üretmeden de sosyal medyada kendi reklamlarını yaparlar.

Halbuki aynaya dönüp baksalar halkın önünde duran en büyük sorunun kendileri olduğunu görecekler.

*    *    *

Bu sorun Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Hatay’da da var.

Suriye’ye yönelik başlayan emperyalist saldırıdan sonra Hatay’ın ekonomik olarak yediği darbe yetmezmiş gibi bir de yerel siyasetçilerin halkı kandırması, projeler ürettiğini söyleyip pratiğe dökmemesi sorunsalı, halkı karamsarlığa itiyor.

*    *    *

Suriye’ye yönelik sürdürülen savaşın Hatay’a ekonomik zararı devam ederken(insani boyutu daha önemli elbette) yerel yönetimlerden istihdam sahalarının yaratılmasını bekleyen Hatay halkı, geçtiğimiz aylarda basın yolu ile duyurulan, Hatay-Mersin-Kıbrıs-Beyrut arası deniz taşımacılığı yapacak ve Hatay halkına büyük bir ekonomik katkısı olacak olan HADO projesinden dolayı büyük bir heyecana kapıldı.

*    *    *

Ancak, mahallede birbirleri ile sidik inadına giren çocuklar gibi didişen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 3 aydır sözde bir “iskele” inatlaşması yaşıyorlar.

Basına yansıyan haberlere göre Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Dingil’in projeyi engellemek için HADO’ya iskele vermediğini dile getiriyor.

İkisinin samimi olmadığını, birinin iskele vermemesinden, diğerinin ise madem ki iskele verilmiyor, seferleri Samandağ’dan başlatmamasından görüyoruz.

*    *    *

Bu meselede Samandağ Belediyesi ve Belediyeye yakın isimler ise bu projeyi kendileri yaratmış havasına bürünerek zafer naraları ile uzun bir süre ortalıkta dolaştılar.

Bunlar, yukarıda belirttiğim “siyasetçiler halkı kandıran birer profesyoneldir” cümlesinin vücuda gelmiş halidir aslında.

Aylardır HADO projesini piyasaya pompalayan, halkın umutlarını sömüren HBB’nin bu tutumu yetmezmiş gibi bir de bu kağıttan kahramanların varlığı halka bir ders olmalı ve ilk yerel seçimde hepsine HAD(İ)O ORDAN demeli artık.

Evgin Dağ

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA YAŞAMI BÜYÜK TEHLİKEDE

  09 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre küresel ısınma nedeniyle gezegenimizin(Dünya’mızın) “geri dönülemez” noktaya yaklaştığını gösteriyor.  Bilim insanları iklim krizinin vardığı boyutlar konusunda dünyanın birden çok taşma noktasını çoktan aştığı konusunda uyarı yaptı. Uyarıda iklim değişikliğinin dünyadaki yaşama varoluşsal bir tehdit oluşturmaya başladığı açıklandı. The Guardian’da yer alan habere göre, küresel ısınmanın buzulların erimesi ve ormanların yok olması gibi bazı etkileri durdur...
 • İNSAN VE TOPLUM

  02 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNANLAR OLAYLARA BURJUVA MANTIĞI İLE BAKARLAR. BURJUVA MANTIĞI, KİŞİYİ TOPLUM ÜZERİNE ÇIKARDIĞI İÇİN MEYDANA GELEN TÜM OLUMLU VEYA OLUMSUZLUKLAR ÜRETİM SİSTEMİNE DEĞİL, KİŞİLERİN YETERLİLİĞİNE VEYA YETERSİZLİĞİNE, İYİ NİYETİNE VEYA KÖTÜ NİYETİNE BAĞLANIR. İNSANIN TOPLUM YARATIĞI OLDUĞU GÖRÜLMEZ. OYSA İNSANA DAMGASINI VURAN TOPLUM, TOPLUMA DA DAMGASINI VURAN TOPLUMUN TEMELİ OLAN ÜRETİM SİSTEMİNİN YARATTIĞI EKONOMİK SİSTEMLERDİR. PUTİN RUSYA’DA DEĞİLDE AFRİKANIN BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARINDA BİR KABİLEDE YAŞIYOR OLSAYDI,...
 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...