"HAD(İ)O ORDAN" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“HAD(İ)O ORDAN”

Bu haber 20 Eylül 2018 - 9:50 'de eklendi ve 1.862 kez görüntülendi.

 

Siyasetçiler halkı kandıran birer profesyoneldir.

Her seçim arefesinde kürsüye çıkıp “sevgili halkımız, biz sizler için varız” diyerek koltuğa oturana kadar halkçı olurlar, seçildikten sonra ise “şu şu mahallede muhtarımız ile halkımızın sorunlarını dinledik” diyerek sadece sorun dinlerler, dinledikleri sorunlara çözüm üretmeden de sosyal medyada kendi reklamlarını yaparlar.

Halbuki aynaya dönüp baksalar halkın önünde duran en büyük sorunun kendileri olduğunu görecekler.

*    *    *

Bu sorun Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Hatay’da da var.

Suriye’ye yönelik başlayan emperyalist saldırıdan sonra Hatay’ın ekonomik olarak yediği darbe yetmezmiş gibi bir de yerel siyasetçilerin halkı kandırması, projeler ürettiğini söyleyip pratiğe dökmemesi sorunsalı, halkı karamsarlığa itiyor.

*    *    *

Suriye’ye yönelik sürdürülen savaşın Hatay’a ekonomik zararı devam ederken(insani boyutu daha önemli elbette) yerel yönetimlerden istihdam sahalarının yaratılmasını bekleyen Hatay halkı, geçtiğimiz aylarda basın yolu ile duyurulan, Hatay-Mersin-Kıbrıs-Beyrut arası deniz taşımacılığı yapacak ve Hatay halkına büyük bir ekonomik katkısı olacak olan HADO projesinden dolayı büyük bir heyecana kapıldı.

*    *    *

Ancak, mahallede birbirleri ile sidik inadına giren çocuklar gibi didişen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 3 aydır sözde bir “iskele” inatlaşması yaşıyorlar.

Basına yansıyan haberlere göre Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Dingil’in projeyi engellemek için HADO’ya iskele vermediğini dile getiriyor.

İkisinin samimi olmadığını, birinin iskele vermemesinden, diğerinin ise madem ki iskele verilmiyor, seferleri Samandağ’dan başlatmamasından görüyoruz.

*    *    *

Bu meselede Samandağ Belediyesi ve Belediyeye yakın isimler ise bu projeyi kendileri yaratmış havasına bürünerek zafer naraları ile uzun bir süre ortalıkta dolaştılar.

Bunlar, yukarıda belirttiğim “siyasetçiler halkı kandıran birer profesyoneldir” cümlesinin vücuda gelmiş halidir aslında.

Aylardır HADO projesini piyasaya pompalayan, halkın umutlarını sömüren HBB’nin bu tutumu yetmezmiş gibi bir de bu kağıttan kahramanların varlığı halka bir ders olmalı ve ilk yerel seçimde hepsine HAD(İ)O ORDAN demeli artık.

Evgin Dağ

Avatar
Evgin Dağdeneme15@hotmail.com