GÜZELMANSUR: DEMOKRASİ İÇİN ”HAYIR”DA BİRLEŞELİM! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

GÜZELMANSUR: DEMOKRASİ İÇİN ”HAYIR”DA BİRLEŞELİM!

Bu haber 17 Mart 2017 - 9:37 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi.

 

CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, ilçe gezileri kapsamında gittiği Hassa ilçesinde vatandaşlarla görüşmelerinde, Cumhuriyet yönetiminin ve parlamenter demokrasinin önemine değinirken, “Cumhuriyetimizi korumak hepimizin vatandaşlık görevidir” mesajı verdi.

Hassalılarla olan buluşmasında, yapılmak istenenin, parlamenter sistemi ortadan kaldırarak ülkeyi ve insanların hak ve özgürlüklerini bir kişiye teslim etme girişimi olduğu konusunda uyarılarda bulunan CHP İl Başkanı Güzelmansur, “Bu bir kişi dünyanın en demokrat insanı bile olsa, bu kadar yetki ve sorumsuzlukla yine bir diktatöre dönüşeceği açıktır. Bir kişiye göre anayasa yapıp kalıcı hale getirirseniz felaket olur. Güçler ayrılığı ortadan kalkıyor. Açıkça söylemek gerekirse; camiye, kışlaya ve adliyeye siyaset girecek. Bir kişi istediğini yapabilecek. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Genelkurmay Başkanı, Meclis Başkanı olacak. Bir kişiye bu kadar yük verilmez. İnanç açısından da demokratik açıdan da doğru değil. Bizler, demokrasi için Hayır’da birleşelim diyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber merkezi