ÜST REKLAM

logo

reklam

“GÜVENLİĞİMİZ İÇİN İNCİRLİK ÜSSÜ KAPATILSIN!”

  

25 Eylül 2017 tarihinde Irak’ın Kuzeyinde, uluslar arası anlaşmalara, Irak anayasasına, bölge güvenliğine aykırı bir şekilde sözde Kürdistan için bağımsızlık Referandumuna karşı Vatan Partisinin başlattığı, “ABD’nin ikinci İsrail Girişimine İzin Verilemez” bölgedeki il örgütleri ile birlikte İncirlik üssü girişinde basın açıklaması ile protesto edildi. İncirlik üssü bulunan yazı ise büyük Türk bayrağı ile kapatıldığı ve İncirlik ilçesi girişinde polisin sıkı güvenlik tedbirleri aldığı görüldü.

Referandumun yapılmaması ve İncirlik üssünün kapatılması için yapılan kitlesel basın açıklamasına: Adana, Hatay, Mersin, Kahraman Maraş, Gaziantep, Osmaniye il başkanları ve yöneticileri katıldılar.

Hatay’dan bir iki araçla; Hatay il başkanı Yunus Özgür Yıldırım, İskenderun ilçe başkanı İbrahim Bedir, Kırıkhan ilçe başkanı Gönül Gökkan, Samandağ İlçe Başkanı Gazi Karaali, Defne İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, kitlesel basın açıklamasına katıldılar.

Basın açıklamasında Türk bayrakları ve parti bayrakları vardı. Gerçekleşen basın açıklamasında Barzani resmi ve İkinci İsrail’e izin verilmez ve İncirlik üssü ABD kullanımına kapatılsın pankartı taşındı. Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Amerikan uşağı işbirlikçi Barzani, Kahrolsun Amerikan emperyalizmi gibi sloganlar atıldı. Basın açıklamasının ardından açıklamaya katılan vatandaşlar illerine döndüler.

Kitlesel basın açıklaması slogan ve yürüyüşle başladı ve daha sonra polisin barikat kurduğu ve daha ileriye müsaade etmediği yerde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş yaptı.

Aykut Diş şu önemli noktalara dikkat çekti: “ABD ve İsrail, hem Barzani hem de PKK/PYD eliyle Türkiye’nin bütün güney sınırını kapsayan, üstelik Kerkük ve Musul gibi tartışmalı bölgeleri de içine alan bir proje devleti yaratmak istiyor. Barzani’nin Kukla devleti ile PKK/PYD eliyle Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan sözde kantonlar, aynı planın parçalardır. Nitekim Barzani referandumdan birkaç gün sonra bu kez de PYD’nin sözde kantonları içinde referandum yapılacağını açıklamıştır.

Bir yanda Kerkük ve Musul’un doğal kaynakları ABD ve İsrail eliyle gasp edilirken, bir yandan da Türkiye, Irak, İran ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit edecek bir terör koridoru oluşturulacaktır.

Nihayetinde Türkiye’nin, Suriye’nin, İran’ın ve Irak’ın bölünmesi hedeflenmektedir.

Barzanicilerin, reklam kampanyalarında gösterdikleri haritada oy istedikleri sözde Kürdistan, Kars’tan, Sıvas’a, Adana’dan, Hatay hattına kadar ülkemizin topraklarını kapsıyor.

ABD de bu sözde bağımsızlık referandumunu her yerindedir. Bu günlerin hazırlanmasında ABD ve İsrail’in rolü belgeleriyle kayıtlıdır. Pentagon’dan yapılan yarım ağızla “referandum ertelenmeli” açıklamaların hiçbir değeri ve gerçeği yansıtan tarafı yoktur.

Bizim 6 Maddelik Çözüm Önerimiz:

1.Ankara’daki Erbil temsilciliği derhal kapatılmalı ve temsilciler sınır dışı edilmelidir.

  1. Barzani yönetiminin nefes borusu konumunda olan Habur Sınır Kapısının referandumdan vazgeçilmediği takdirde 3 gün içinde kapatılacağı hükümet tarafından ilan edilmelidir.
  2. Barzani yönetiminin Türkiye üzerinden yaptığı petrol sevkiyatının referandumdan vazgeçilmediği takdirde 3 gün içinde durdurulacağı, hükümet tarafından ilan edilmelidir.
  3. Hükümet TBMM’yi acilen toplantıya çağırmalı, TBMM söz konusu referandumu tanımayacağını ve Türkiye’nin milli güvenliği için her türlü tedbiri alacağını ilan etmelidir.
  4. Hükümet Suriye yönetimi ile sorunlarını bir kenara bırakarak, Irak, İran ve Suriye hükümetleri ile bir araya gelerek, bu girişim durdurmak için her türlü seçeneği görüşmelidir.
  5. Türkiye’nin ulusal çıkarları ile hiçbir ilgisi olmayan, ABD-İSRAİL, PKK ve Barzani’ye hizmet eden Adana’daki İncirlik üssü ABD’nin kullanılmasına kapatılmalı ve Türk Ordusunun Denetimine verilmelidir.”

Aykut Diş daha önce incirlik kapatılması için toplanan imzaları TBMM’ye teslim edeceklerini ve Türkiye’nin her yerinde eylemlerinin ve protestolarının devam edeceğini söyledi” İfadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?