GÜVEN YOL’DAN CUMHURİYET MESAJI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

GÜVEN YOL’DAN CUMHURİYET MESAJI

Bu haber 27 Ekim 2020 - 9:52 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

Özel Güven Yol Sürücü Kursu işletme sahipleri Atatürk’ün bize emaneti Cumhuriyetin 97’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.

Özel Güven Yol Sürücü Kursu adına işletme sahiplerinden Eşref Dönmez, “Bu hafta Perşembe günü Cumhuriyetimizin İlanının 97. yılını kutluyor olacağız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de heyecanla bekleniyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, büyük mücadelelerde ülkemizi düşman işgalinden kurtardı ve 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan etti.

Biz bugün rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesine borçluyuz. Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne’den Kars’a, İzmir’den Hakkari’ye, Sinop’tan Hatay’a, Türk Devleti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur. Ülkemizi, korumak, kollamak, ileriye taşımak her bir ferdin asli görevidir.

Biz Güvenyol Sürücü Kursu ailesi olarak bu anlayışla hareket ediyor Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği varlığımız olan ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz.

“Ey yükselen yeni nesil! istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” deyişiyle Atatürk günümüz gençliğine seslendi.

Bize de bu seslenişe gurur dolu bir cevap vermemiz gerekir.

Güvenyol Sürücü Kursu ailesi olarak Cumhuriyetimizin 97. Yılınını gururla kutlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı