ÜST REKLAM

logo

reklam

GÜNÜBİRLİK TURA DAVET

Yaya Turizmin katkılarıyla Dilara Bayır Kahlıoğulları tarafından günübirlik Samandağ-Mardin -Urfa turu düzenlenecek. 21 Haziran’ı 22 Haziran’a bağlayan gece Samandağ Belediyesi önünden başlayacak tura tüm Samandağ halkının davetli olduğu ifade edildi.

Kahlıoğulları bu tür kültürel gezileri düzenlemekteki amacın kültürlerarası etkileşimi pekiştirmek olduğunu ifade ederek şu açıklamada bulundu.

” Bizim amacımız hemşehrilerimizi Ülkemizin Çeşitli bölgelerine götürerek, kültürel etkileşime katkı sunmak. Okulların tatile girdiği bu dönemde tatil modunda Keyifli bir zaman geçirerek Kültürler arası etkileşimi pekiştirmektir. Tüm hemşehirlerimizi ülkemizin dört bir yanına düzenleyeceğimiz turlara katılmaya bekliyoruz.

Mardin – Urfa turumuzda medeniyetlerin beşiği kentlerimizi gezerek tarihi ve doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz. Turumuz 21 Haziran’ı 22 Haziran’a bağlayan gece Samandağ Belediyesi önünden hareket edecek. Gezi güzergahımız Hatay-Halfeti-Mardin-Urfa-Hatay olarak planlandı.Gezilecek yerler:Halfeti (tekne turu ekstra)Mardin Deyr-ul Zaferan Manastırı, Kasimiye Medresesi, Mardin Kent Müzesi, Tarihi Mardin Çarşısı ve Abbaralar, Mardin Sabancı Müzesi, Darâ, Urfa Göbeklitepe, Hz. Eyyüb’ün Çilehanesi, Urfa Balıklıgöl, Urfa bedesten çarşısı, Ayn-ı Zeliha Gölü, Urfa Kalesi.

Kişi başı 200 TL olan turumuzda Sıra gecesi ve öğle yemekleri ekstradır. Müracaat için 0531 550 10 62 numaralı telefonuma ulaşabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük    

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?