GÜNEYPARK'TAN A KALİTEDE HİZMET  - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

GÜNEYPARK’TAN A KALİTEDE HİZMET 

Bu haber 01 Nisan 2019 - 10:03 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

Samandağ’ın İlk Özel Hastanesi, Özel Güneypark Hastanesi’nden İlçemize Yakışır Bir Hizmet Daha…


İlçemizde faaliyette olan Özel Güneypark Hastanesi halkımıza yakışır bir hizmet daha kazandırdı.

Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün Özel Güneypark Hastanesinde yapmış oldukları inceleme ve denetimlerin ardından; Hastanenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinin 3. basamak sağlık hizmeti verebilecek teknik donanıma ve yeterliliğe sahip olduğu kararı verildi ve tescillendi. İlimizin A kalite standartlarına sahip nadir hastanelerden olan Özel Güneypark Hastanesi bu başarısı ile ilçemizin 3. Basamak Yeni Doğan Yoğun Bakıma sahip ilk ve tek hastanesi oldu.

Özel Güneypark Hastanesi Mesul Müdürü Op. Dr. Hayrettin Dönger Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Dönger konu üzerine yaptığı açıklamada; “Yaşamın ilk ayını kapsayan yeni doğan dönemi, insan hayatının en önemli evresidir. Bu dönemin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi bireyin ileride sağlıklı bir yaşam sürmesinde anahtar rol oynar. Yeni doğan hekimliğinde amaç, doğum sonrası gelişebilecek sorunları önlemeye çalışarak ölüm ve sekel oranını azaltmak ve topluma sağlıklı çocuklar kazandırmaktır.

Kliniğimiz toplam 14 yataklı ruhsatlı Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesinden oluşmaktadır. Doğum sonrası Yoğun Bakım ihtiyacı olacak olan hastaların takip ve tedavisi yapılmaktadır. (Solunum desteği ve her türlü girişimsel işlem)

Annelerin bebek bakımı konusunda özgüvenlerini artırıcı emzirme, besleme ve bakım eğitimleri verilmektedir. Hasta yakınlarının bebek bakımı, gelişimi, beslenmesi ile ilgili eğitimlerine de önem verilen ünitemizde anneler bebeklerini emzirebilmekte olup anne sütlerinin saklandığı ayrı bir süt sağma odası da mevcuttur” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı