ÜST REKLAM

logo

reklam

“GÜLMEYİ ÇOCUKLAR İCAT ETTİ, BİZLER TÜKETİYORUZ”

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, Ülkemizde son 10 yılda ciddi anlamda artış gösteren çocuk istismarı, çocuklara yönelik şiddet, taciz ve tecavüze dur demek için bugün saat 15.00’da Abdullah cömert alanında bir otuma eylemi gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen otuma eyleminde Çocuk hakları ihlalinin ve istismarının geleceğimize yapılan bir saldırı olduğunu ifade eden Özel Bilim Anaokulu kurucuları Setenay Adana ve Eda Terzi; “Her Güne yeni bir çocuk istismarı haberiyle sarılarak uyandığımız tablonun korkunçluğu giderek daha vahim bir hal almakta. Çocuk hakları ihlali de istismarı da geleceğimize yapılan bir saldırıdır. Küçük yüreklerin taşıyamayacağı kadar ağır bir yüktür. Masumiyeti bir çocuğun bakışlarında bulabilirken eskiden, şimdi o gözlere bakmıyoruz bile. Gülmeyi çocuklar icat etti, bizler tüketiyoruz. Çocuk saflığın simgesidir. Tecavüz gibi iğrenç bir olayın içinde yer alamaz. Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdan olsa olsa sapık insan, hasta ruh, Susan toplum, göz yuman ahlak vardır. Son olarak, her üç evlilikten biri çocuk evliliğidir. Çocuk gelin yoktur. Bu iki kelime yan yana bile kullanılamaz. Toplumun kanayan yaralarına ilaç olmaya gönüllüyüz. İnanıyoruz ki, çocuklar iyi olacak, Türkiye iyi olacak. Bizden destek aldığınız için teşekkürler” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleşen oturma eylemine Özel Bilim Anaokulu kurucuları Setenay Adana ve Eda Terzi, Erhan Akdağ, Esra Çay olmak üzere minikler katılım gösterdi. Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?